بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله مجدد به کاپیتول؛ پرچم‌های آمریکا نیمه افراشته شدند

حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را “تسلی‌ناپذیر” توصیف کرد.
به دلیل کشته شدن یک پلیس در حمله به ساختمان کنگره که روز جمعه ۲ آوریل (۱۳ فروردین) روی داد، پرچم‌های آمریکا به حالت نیمه افراشته درآمدند. جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده دستور نیمه افراشته کردن پرچم‌ها را داد و آن را نشانه‌ای برای احترام به عملکرد پلیس ساختمان کنگره و قربانی شدن یکی از نیروهای آن دانست.
پرچم‌ها تا روز سه‌شنبه ششم آوریل در کاخ سفید، کنگره، ساختمان‌های عمومی، مراکز نظامی و سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در سراسر دنیا نیمه افراشته خواهند ماند.
بایدن ضمن ابراز تسلیت به خانواده پلیس کشته‌شده گفت که او و همسرش، جیل، این حمله را “تسلی‌ناپذیر” می‌دانند. او گفت که تحقیقات در باره این رویداد را دنبال خواهد کرد.
یک خودرو در روز جمعه بدون توجه به اخطارهای پلیس از سد نگهبانی ساختمان کنگره عبور کرد و دو پلیس را زیر گرفت که یکی از آنها در اثر شدت جراحات وارده درگذشت. ویلیام اوانس از ۱۸ سال پیش در پلیس کاپیتول کار می‌کرد.
این خودرو با شلیک گلوله متوقف شد. دیگر مأمور پلیس که مجروح شده بود، در حال حاضر در بیمارستان به سر می‌برد و وضعیت او وخیم گزارش شده است.
نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا، پلیس کشته‌شده را “شهید دموکراسی” خطاب کرد.
لوید آوستین، وزیر دفاع آمریکا نیز درباره این حادثه گفت: «چنین رویدادهایی شجاعت و شایستگی نیروهای امنیتی را در وظیفه مشترک ما که دفاع از این سرزمین درخشان و نهادهای آن است به ما یادآوری می‌کنند.»
ساختمان کنگره آمریکا یک بار نیز در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ (۶ ژانویه ۲۰۲۱) از سوی طرفداران او مورد حمله قرار گرفت و در جریان آن پنج نفر از جمله یک مأمور پلیس کشته شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »