بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله راکتی به پایگاه ویکتوری بغداد؛ پنتاگون هشدار داد

پایگاه آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، مورد اصابت یک موشک کاتیوشا قرار گرفت. منابع نظامی و امنیتی عراق می‌گویند کسی در این حمله آسیب ندیده است. سخنگوی پنتاگون تاکید کرد که آمریکا حق دفاع از نیروهایش را محفوظ می‌ داند.
پایگاه ویکتوری در حوالی فرودگاه بغداد که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، بامداد چهارشنبه پنجم ژانویه مورد اصابت کاتیوشا قرار گرفت. به گفته مقامات عراقی حمله خسارتی به بار نیاورده است.
این سومین حمله ظرف ۴۸ ساعت به مواضع نظامیان آمریکایی در عراق است. سه‌ شنبه حمله دو پهپاد انتحاری بال‌ ثابت به پایگاه الاسد در عراق با واکنش پدافند ائتلاف نظامی ضد داعش، ناکام ماند و دوشنبه هم دو پهپاد مسلح دیگر بر فراز این پایگاه سرنگون شدند.
مواضع نیروهای آمریکایی در دیرالزور سوریه هم روز چهارم ژانویه مورد حمله راکت قرار گرفتند.
حملات یاد شده در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی‌، فرمانده سابق سپاه قدس انجام شده‌اند. با این همه، سخنگوی پنتاگون اعلام کرده که هنوز نمی‌ توان آنها را به طور قطع به تهران نسبت داد.
جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در تازه‌ترین کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: «حملات خنثی شده در عراق و سوریه با رویه‌ها و تکنیک‌های گروه‌های مورد حمایت ایران مشابهت و انطباق دارند اما تحقیقات برای تشخیص قطعی ادامه دارند و زود است که در باره دخالت ایران در این حملات نتیجه‌ گیری کنیم.»
کربی در عین حال تاکید کرد که آمریکا در جریان ماموریت مستشاری در عراق، حق دفاع از نیروهایش را محفوظ می‌داند و هرگونه تهدید ایران یا شبه‌ نظامیان تحت حمایت این کشور را با قاطعیت پاسخ خواهد داد.
حدود ۹۰۰ نیروی نظامی آمریکایی هم‌چنان در شمال شرقی سوریه، پایگاه التنف در جنوب و نیز مرزهای عراق و اردن مستقرند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »