بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله خامنه‌ای به آمریکا و عربستان سعودی و حمایت از حوثی‌های یم

علی خامنه‌ای، ‌رهبر جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه در یک سخنرانی با حمله شدید به عربستان سعودی و ایالات متحده، آنها را به دروغ‌گویی و نقض حقوق بشر، به‌ویژه در یمن، متهم کرد.

او از جوانان هوادار نظام خواست اجازه ندهند «دشمن» موفق به «وارونه‌نمایی حقیقت» شود و از سازمان ملل متحد در کنار آمریکا به خاطر شرایط حاکم بر یمن انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی، وی به این جوانان که در زبان حکومتی «افسران جنگ نرم» نامیده می‌شوند، توصیه کرد مقابل تلاش «دشمن» در «جنگ نرم» مبنی بر قطع کردن «زنجیره تواصی به حق و صبر» بایستند.
وی درباره «کار دیگر دشمن» مبنی بر «وارونه‌نمایی حقیقت و دروغگویی در باب حقیقت» به جنگ داخلی در یمن اشاره کرد.
آقای خامنه‌ای اضافه کرد که بمباران مواضع حوثی‌های یمن از سوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان «با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاده. آن موقع هم دولت دموکرات بر سر کار بود. چراغ سبز دادند و این دولت قسی‌القلب و سنگدل و ظالم عرب متأسفانه با مردم یمن دارد این جور رفتار می‌کند.»
اظهارات وی درباره دولت دموکرات‌ها در آمریکا در شرایطی بیان می‌شود که دولت دموکرات جو بایدن اعلام کرده تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را تا پیش از بازگشت کامل تهران به تعهدات خود در برجام، لغو نمی‌کند.
علی خامنه‌ای با دفاع از حملات حوثی‌های یمن به مناطقی در عربستان سعودی، افزود که آنها با «وسایل دفاعی» ساخت خودشان، «به این بمباران‌های ۶ ساله جواب» می‌دهند.
رهبر جمهوری اسلامی از انتقادات غرب و سازمان ملل نسبت به حملات حوثی‌های تحت حمایت ایران به عربستان سعودی نیز انتقاد کرد و گفت: «به مجرد این که از طرف یمنی‌ها کاری انجام می‌گیرد فریاد تبلیغات اینها بلند می‌شود که آقا حمله شد… ترور شد… همه‌شان می‌گویند، سازمان ملل هم می‌گوید. واقعاً زشتی کار سازمان ملل در این زمینه از کار آمریکا بدتر است.»
شورشیان حوثی در سال ۹۳ با پیشروی سریع بخش اعظم مناطق شمالی و مرکزی یمن از جمله صنعا پایتخت این کشور را تصرف و دولت قانونی یمن را ناگزیر کردند که به عربستان سعودی پناه ببرد.
ائتلاف نظامی به رهبری عربستان برای مقابله با پیشروی حوثی‌ها و دفاع از نیروهای دولتی از بهار ۹۴ وارد جنگ شد. طی چند سال اخیر پیشروی‌های دو طرف متوقف شده و این جنگ که درگیری نیابتی بین ریاض و تهران تلقی می‌شود از نظر نظامی به بن‌بست رسیده است.
تاکنون حداقل ۱۳۰ هزار نفر در جنگ یمن کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند. سازمان ملل از چند سال پیش پیش‌بینی کرده است که یمن به بزرگ‌ترین فاجعه بشری جهان منتهی خواهد شد.
با استفاده از گزارش‌های پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی و رادیوفردا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »