بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله «تروریستی» در رامبویه فرانسه؛ مهاجم فریاد الله اکبر سر می‌داد

یکی از کارکنان زن مرکز پلیس شهر رامبویه در جنوب غرب پاریس، بود در اثر ضربات مرگبار چاقوی یک مهاجم اسلامگرا کشته شد.
این زن ۴۸ ساله که کارمند بخش اداری مرکز پلیس بوده در اثر شدت جراحات که به ناحیه گردنش وارد شد، جان باخت. ضارب که یک مرد ۳۶ ساله بود با گلوله پلیس مجروح شد و بعدن در بیمارستان جان باخت. گفته شده که این مرد سال‌های پیش از تونس به فرانسه آمده است.
این اتفاق در شهر رامبویه واقع در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی پایتخت فرانسه رخ داد.
دفتر دادستانی ضد تروریسم تحقیقات در مورد اتهام قتل در ارتباط با یک اقدام تروریستی را آغاز کرده است. شاهدان به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که مظنون حین حمله فریاد «الله اکبر» سر داده است.
پلیس تا عصر جمعه دست‌کم به دو خانه از جمله محل اقامت فرد مظنون و شخصی که در سال ۲۰۰۹ در زمان ورود مظنون به فرانسه میزبان وی بود یورش برد.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه قربانی را «استفانی» معرفی کرد و در توییتی نوشت: «ملت در کنار خانواده، همکاران پلیس کشته شده و نیروهای امنیتی هستند.» وی افزود: «در مبارزه با تروریسم اسلام‌گرا تسلیم نخواهیم شد.»
این حمله یادآور حملات مشابهی در منطقه ایولین است. پنج سال پیش، دو مامور پلیس در خانه های خود هدف ضربات چاقو قرار گرفتند و سال گذشته هم یک معلم در نزدیکی مدرسه محل تدریسش در شهر کنفلان-سنت-اونورین در همین منطقه در شمال غرب پاریس مورد حمله قرار گرفت و سرش بریده شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »