بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله با چاقو در نیوزیلند؛ آردرن: فرد مهاجم تروریست و تحت تاثیر داعش بود

پلیس نیوزیلند می‌گوید یک مرد مهاجم که در یک مرکز خرید در حومه شهر اوکلند با چاقو به شش نفر حمله و آنها را زخمی کرده بود را به ضرب گلوله کشته است.
جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند، این حمله را «تروریستی و نفرت انگیز» خوانده و گفته است فرد مهاجم که تبعه سریلانکا بود، تحت تاثیر «گروه تروریستی داعش» بوده است.
بر اساس گزارش رسانه‌های محلی نیوزیلند، حال یک نفر از شش زخمی این ماجرا وخیم است و دو نفر دیگر نیز در بیمارستان بستری شده‌اند.
فرد مهاجم که هویت او اعلام نشده است، سال ۲۰۱۱ وارد نیوزیلند شده بود و در طول سال‌های گذشته به دلیل نگرانی مقام‌های دولتی از عقاید او، تحت نظر پلیس قرار داشته است.
یک مقام پلیس نیوزیلند در پاسخ به این سوال که چرا پیش از حمله این فرد به شهروندان، پلیس اقدامی انجام نداده است، گفته است که فرد مهاجم یک دقیقه پس از حمله توسط پلیس کشته شد و پلیس نمی‌تواند هر لحظه کنار فرد تحت نظارت باشد.
او با دفاع از عملکرد نیروهای پلیس، فرد مهاجم را یک «افراط‌گرای خشن» معرفی کرده و گفته است افراد پلیس از وقوع یک حادثه وحشتناک جلوگیری کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »