بنياد مسيحي ايرانيان
new

حمله انتحاری به کلیسایی در اندونزی در اولین روز عید پاک

پلیس اندونزی از وقوع حمله‌ای انتحاری به کلیسای جامع در جزیره سولاوسی این کشور خبر داده است. انگیزه فرد مهاجم روشن نیست. حمله به مراکز مذهبی مسیحیان از سوی نیروهای افراطی مسلمان در اندونزی سابقه دارد.

در پی یک حمله انتحاری به کلیسای جزیره سولاوسی، دست‌کم ۱۴ نفر مجروح شده‌اند. پلیس اندونزی همچنین از کشته شدن یک نفر در جریان این حمله انتحاری خبر داده است. احتمال می‌رود که جسد فرد کشته شده در جریان این حمله متعلق به فرد مهاجم بوده باشد.

خبرگزاری آلمان روز یکشنبه ۲۸ مارس (هشتم فروردین) با انتشار گزارشی از جاکارتا، پایتخت اندونزی، خبر حمله انتحاری به کلیسای سولاوسی را منتشر کرده است.

فرد مهاجم حامل مواد منفجره قوی بوده است. این فرد موتورسوار در همراهی با یک فرد مظنون دیگر قصد ورود به کلیسا را داشته‌اند. نیروهای امنیتی مانع از ورود آن‌ها شده‌اند. به‌رغم آن، در اثر وقوع این انفجار عده‌ای از افرادی که در حال خارج شدن از کلیسا بوده‌اند، مجروح شده‌اند.

گفته می‌شود که حمله انتحاری یاد شده در پایان مراسم مذهبی در این کلیسا صورت گرفته است. سه مامور پلیس نیز در بین مجروحان این حمله قرار دارند.

پیش از وقوع این حمله انتحاری، فرستنده تلویزیونی “کومپاس” از احتمال وقوع چنین حملاتی در ایام پیش از عید پاک خبر داده بود. شورای مسلمانان ساکن اندونزی این حمله را محکوم کرده‌است.

باید یادآور شد که حدود ده درصد از جمعیت۲۷۰ میلیون نفری اندونزی مسیحی هستند. ۸۷ درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. تا کنون بارها، نیروهای افراطگرا و اسلامیست‌ها به مراکز مذهبی مسیحیان حمله کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »