بنياد مسيحي ايرانيان
new

حملات هوایی سنگین نیروهای ائتلاف به صنعا و بندر الصلیف

عکس از آرشیو

درگیری‌های شدیدی که از روز یکشنبه اول فروردین در استان مارب آغاز شده بود، با بمباران چند مرحله‌ای شهر صنعا و بندر الصلیف ادامه یافت. نیروهای حوثی تهدید کردند که این حملات بی‌پاسخ نخواهد ماند.
حملات نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان به شورشیان حوثی در روزهای اخیر افزایش یافته است.
شامگاه یکشنبه اول فروردین (۲۱ مارس) جنگنده‌های ائتلاف چهار بار منطقه النهدین و یک بار منطقه النهضه در صنعا را بمباران کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز و به نقل از نیروهای ائتلاف “کارگاه‌های ساخت موشک و پهپاد نیروهای حوثی” هدف قرار گرفته‌اند. در این گزارش همچنین آمده است که این عملیات “با هدف خنثی‌سازی و نابود کردن منبع حمله قریب‌الوقوع صورت گرفته است”.
در ادامه این حملات همچنین شهر بندری الصلیف در استان الحدیده هدف قرار گرفت. به گزارش سازمان ملل متحد در روز دوشنبه دوم فروردین (۲۲ مارس) در حملات هوایی یک انبار غله وابسته به شرکت صنایع غذایی یمن نیز آسیب دیده‌ و شش نفر مجروح شده‌اند.
بندر الصلیف بخشی از منطقه بی‌طرف است که با تلاش سازمان ملل متحد در قرارداد استکهلم پس از مذاکره طرف‌های متخاصم در سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.
وزارت صنایع و بازرگانی یمن وابسته یه حوثی‌ها حمله به انبار غله در بندر الصلیف را بخشی از جنگ اقتصادی نیروهای ائتلاف علیه مردم یمن اعلام کرد و تهدید کرد که این حملات بی پاسخ نخواهد ماند.
حملات عربستان سعودی در حمایت از نیروهای ارتشی دولت یمن صورت می‌گیرد که تلاش می‌کنند از شهر استراتژیک استان مأرب در برابر شورشیان حوثی دفاع کنند. مأرب آخرین پایگاه مهم نیروهای دولتی در شمال یمن است که حوثی‌ها برای تصرف آن تلاش می‌کنند.
نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ به پشتیبانی از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن برآمده است.
خبرگزاری یمن روز یکشنبه به نقل از هادی نوشت، “مردم یمن در راستای مقابله شبه‌نظامیان تروریست حوثی وابسته به رژیم ایران از هیچگونه فداکاری دریغ نخواهند کرد”.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »