بنياد مسيحي ايرانيان
new

حملات موشکی به پایگاه‌های آمریکایی پس از آزادی فرمانده حشدالشعبی

شامگاه چهارشنبه دو موشک به طرف فرودگاه بغداد شلیک شد. یک ساعت پیش ازآن چهار موشک به پایگاه نیروی هوایی آمریکا در شمال بغداد پرتاب شده بود. این حملات پس از آزادی قاسم مصلح فرمانده رده بالای حشد الشعبی صورت گرفتند.
بغداد پایتخت عراق شامگاه چهارشنبه ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) هدف چند حمله موشکی قرار گرفت. ابتدا یک حمله به پایگاه هوایی بلد در استان اصلاح‌الدین در شمال بغداد صورت گرفت و حدود یک ساعت پس از آن دو موشک به حوالی فرودگاه بغداد شلیک شد.
پایگاه ویکتوریا در نزدیکی فرودگاه بغداد، محل استقرار نیروهای نظامی آمریکایی است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی حمله به پایگاه یاد شده توسط یک پهپاد مسلح به مواد منفجره صورت گرفته است. این چهارمین حمله از این نوع به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در دو ماه گذشته بوده است.
پهپادهای مسلح به مواد منفجره از سوی شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن نیز در حمله به عربستان سعودی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حدود یک ساعت پیش از حمله به حوالی فرودگاه بغداد، پنج موشک به پایگاه بلد در شمال بغداد پایگاه هوایی آمریکا شلیک شده بود. این حمله خسارات و تلفات جانی در پی نداشته است.
پایگاه بلد مورد استفاده شرکت “سالی‌پورت” برای استقرار جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکایی است که نیروی هوایی عراق از آنها استفاده می‌کند.
پایگاه‌های نظامیان آمریکا همواره هدف حملات موشکی گروه‌های شبه نظامی در عراق هستند. در ماه مه شرکت آمریکایی لاکهید مارتین، به دلایل امنیتی پرسنل خود را از پایگاه بلد خارج کرد.
حمله پس از آزادی قاسم مصلح
این حملات در روزی انجام گرفت که قاسم مصلح فرمانده رده بالای حشد الشعبی که به اتهام دست داشتن در ترور ایهاب الوزنی فعال سیاسی مخالف دولت عراق دستگیر شده بود، آزاد شد. او دو هفته در بازداشت بود و حشد الشعبی فشار زیادی بر دولت عراق برای آزادی او وارد کرد. حشد الشعبی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.
روز چهارشنبه پس از آزادی قاسم مصلح اعضای حشد اشعبی در شهر کربلا آزادی او را جشن گرفتند. مصلح پس از آزادی‌اش گفت که قضات عدالت را اجرا کرده‌اند و تحقیقاتشان را با آزادی او پایان داده‌اند.
قوه قضاییه عراق گفته که “هیچ مدرکی” از دست داشتن مصلح در ترور الوزنی به دست نیاورده است. یک عضو بلندپایه دولت عراق اما تصمیم دادگاه برای آزادی مصلح را محکوم کرده و گفته تمامی مدارک و اسناد دست داشتن او در قتل الوزنی نزد دولت بغداد است. او گفته قضات برای آزادی مصلح تحت فشار بودند و به همین دلیل او را آزاد کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »