بنياد مسيحي ايرانيان
new

حسن نصرالله: موشک‌های نقطه‌زن خود را ظرف یک‌سال دو برابر کردیم

حسن نصرالله: موشک‌های نقطه‌زن خود را ظرف یک‌سال دو برابر کردیم
دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌گوید در مدت زمان باقی‌مانده از زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا باید با هشیاری و احتیاط رفتار کرد.
رهبر گروه حزب الله لبنان می‌گوید که در حال حاضر دو برابر یک‌سال گذشته موشک نقطه‌زن داریم و تلاش اسرائیل برای متوقف کردن دستیابی به این موشک‌ها شکست خورده است.
حسن نصرالله شامگاه یکشنبه هفتم دی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت که حزب‌الله لبنان این قابلیت را دارد تا هر نقطه‌ای از خاک اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی فلسطینی را هدف قرار دهد.
او افزود وقتی اسرائیل از طریق یک مقام آمریکایی هشدار داد که تاسیسات حزب‌الله در دره بقاع را هدف قرار می‌دهد، حزب‌الله نیز هشدار می‌دهد که هر حمله‌ای را تلافی خواهد کرد.
اسرائیل در ماه‌های اخیر ابراز نگرانی کرده که گروه حزب‌الله در صدد است تاسیسات تولید موشک‌های نقطه‌زن را احداث کند.
حسن نصرالله در مصاحبه چهار ساعته‌اش با المیادین گفت: موضوعات بسیار زیادی درباره گروه تحت فرماندهی او وجود دارد که اسرائیل هیچ اطلاعی از آن‌ها ندارد زیرا در «حلقه‌ای بسیار محدود» مخفی مانده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد در مدت زمان باقی‌مانده از زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا باید با هشیاری و احتیاط رفتار کرد. او آقای ترامپ را فردی «عصبانی» و «مجنون» خطاب کرد.
حزب‌الله از گروه‌های نیابتی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه و دشمن قسم‌خورده اسرائیل است که تاکنون چند بار با هم رویارویی نظامی داشته‌اند. آخرین این رویارویی‌ها به تابستان سال ۱۳۸۵ باز می‌گردد.
حسن نصرالله در اظهاراتش گفت که ایران و متحدانش انتقام خون قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و ابومهدی المهندس، معاون حشد الشعبی عراق، را خواهند گرفت که ۱۳ دی ماه پارسال در جریان حمله پهپادی ارتش آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند.
او در حالی که تصویری از قاسم سلیمانی سمت چپش قرار گرفته بود، گفت: «پاسخ ترور سلیمانی و المهندس، مسئله امروز و فرداست. خون‌شان روی زمین نمی‌ماند».
دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین روی انتقام خون یکی از اعضای این گروه در حمله اوایل سال جاری اسرائیل به سوریه تاکید کرد.
نصرالله درباره دولت جو بایدن که قرار است بیستم ژانویه در آمریکا سر کار آید، گفت ایران به نمایندگی از متحدانش یا درباره منازعات در منطقه با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.
به گفته او، ایران فقط در مورد برنامه هسته‌ایش با واشینگتن گفت‌وگو خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »