بنياد مسيحي ايرانيان
new

حسن نصرالله: بزودی از ایران سوخت وارد خواهیم کرد

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله، اعلام کرده که برای تامین نیازهای لبنان اقدام به وارد کردن بنزین و گازوئیل از ایران خواهد کرد. لبنان با بحران شدید کمبود سوخت‌روبه‌رو است. در برابر پمپ‌بنزین‌ها صف‌های طولانی شکل گرفته است.
لبنان با شدید‌ترین بحران اقتصادی خود از سال ۱۸۵۰ به این سو روبه‌رو است. بحرانی که از جمله در کمبود سوخت و همچنین دارو تجلی می‌یابد.
کمبود سوخت در همه عرصه‌های زندگی اجتماعی لبنان خود را نشان می‌دهد. بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مراکز حساس اعلام کرده‌اند که در صورت عدم دریافت سوخت، ناگزیر به تعطیلی هستند.
در برابر پمپ‌بنزین‌ها در بیروت و دیگر نقاط لبنان صف‌های طولانی پدید آمده است. همین موضوع باعث آن شده است که حزب‌الله لبنان چاره را در واردات سوخت از ایران ببیند.
خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از بیروت به برنامه حزب‌الله لبنان برای تامین سوخت پرداخته است. حزب‌الله لبنان که از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است، اعلام کرده برای تامین نیازهای خود اقدام به واردات گازوئیل و بنزین از ایران خواهد کرد.
صف‌های طولانی مقابل پمپ‌بنزین‌ها در شهرهای مختلف لبنان
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله روز یکشنبه ۱۵ اوت اعلام کرد که دولت لبنان قادر به تامین نیازهای کشور به سوخت نیست.
او در یک سخنرانی گفت که جمهوری اسلامی به حزب‌الله اطمینان خاطر داده است که از لبنان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
رهبر حزب‌الله از دولت لبنان انتقاد کرده که تحت نفوذ آمریکا پیشنهاد کمک و صدور سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران را نادیده گرفته است.
نصرالله گفت تصمیم واردات سوخت از ایران اجرایی شده و لبنان می‌تواند ظرف دو یا سه روز آینده از این کشور بنزین و گازوئیل وارد کند.
در ماه ژوئن، نصرالله گفته بود زمینه برای واردات سوخت از ایران فراهم شده است. اشاره رهبر حزب‌الله به تحریم‌های آمریکا بوده است. حزب‌الله برای واردات سوخت از ایران و دور زدن تحریم‌های آمریکا تمهیداتی پیش‌بینی کرده که عملا مشارکت بانک مرکزی لبنان را بلاموضوع می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »