بنياد مسيحي ايرانيان
new

حزب اعتدال و توسعه در انتخابات ۱۴۰۰ از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند

محمود واعظی، یکی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفته که این حزب هیچ کاندیدی برای انتخابات ۱۴۰۰ ندارد. رئیس دفتر حسن روحانی تاکید کرده که این حزب جلسه‌ای با محسن مهرعلیزاده یا عبدالناصر همتی نداشته است.
چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، محمود واعظی، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و رئیس دفتر حسن روحانی مصاحبه‌ای با خبرگزاری کار ایران “ایلنا” داشته است.
رئیس دفتر روحانی گفته است که در انتخابات پیش‌رو این حزب از هیچ نامزدی حمایت نخواهد کرد. واعظی ضمن تاکید بر توافق بر سر برگزاری “پرشور” انتخابات و” مشارکت حداکثری مردم” گفته است که بر سر حمایت از کاندید معینی در این حزب به توافق نرسیده‌اند.
واعظی گفته است: «در حزب نتوانستیم به این نتیجه برسیم که از کاندیدای خاصی حمایت کنیم، بنابراین به اعضا گفتیم به هر شخصی فکر می‌کنند مناسب است، رای دهند.»
این عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به پرسش خبرگزاری ایلنا مبنی بر اینکه آیا با دو نامزد این دوره از انتخابات، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی، جلسه‌ای برگزار شده است یا خیر، گفت: «جلسه‌ای با این دو نامزد نداشتیم. چرا که همه این افراد را می‌شناسیم و جدید نیستند.»
اعلام موضع حزب اعتدال و توسعه در شرایطی منتشر می‌شود که سومین دور مناظره کاندیداها روز شنبه ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) برگزار می‌شود.
پیش از این ۸۷ نفر از کنشگران مدنی در ایران و خارج از کشور اعلام کرده بودند که در انتخابات سال ۱۴۰۰ شرکت نخواهند کرد
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »