بنياد مسيحي ايرانيان
new

حداقل ۱۰ کشته و ۱۲ زخمی در انفجارهای کابل

در رشته انفجارهایی که سه‌شنبه شب ۱۱ خرداد در کابل روی داد، حداقل ده نفر کشته و ۱۲ تن زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است.
در دو انفجار در کابل پایتخت افغانستان حداقل ۱۰ غیر نظامی کشته شدند. به گفته مقامات امنیتی این انفجارها در غرب کابل صورت گرفت.
به گفته سخنگوی پلیس کابل در انفجار دیگری در دو مینی بوس، ۱۲ نفر زخمی شدند. این انفجارها در غروب سه‌شنبه ۱۱ خرداد رخ داد.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را نپذیرفته است اما طالبان و داعش دو گروهی هستند که همواره با حملات تروریستی و بمب‌گذاری امنیت افغانستان را تهدید کرده‌اند و به گفته خودشان این کشور را برای گروه‌های خارجی ناامن ساخته‌اند.
حملات اخیر در حالی صورت می‌گیرند که ایالات متحده و نیروهای هم‌پیمان این کشور قرار است تا سه ماه دیگر کاملا از افغانستان خارج شوند.
نیروهای امنیتی افغان در محل وقوع حادثه در کابل
جو بایدن رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده که تا ۱۱ سپتامبر امسال، چهار ماه دیگر، نیروهای آمریکایی را به طور کامل از افغانستان خارج خواهد کرد.
آمریکا پس از سوءقصدهای ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به افغانستان حمله کرد و ۲۰ سال است که در آنجا حضور نظامی دارد.
نیروهای ناتو نیز اعلام کرده‌اند که همراه با آمریکا افغانستان را ترک خواهند کرد. حدود ۱۰ هزار سرباز ناتو در چارچوب آموزش پشتیبانی در افغانستان هستند. از این شمار، ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی و ۱۱۰۰ سرباز آلمانی هستند.
مرکز فرماندهی ارتش آمریکا این هفته اعلام کرد که تا کنون بین ۳۰ تا ۴۴ درصد نیروهای این کشور از افغانستان خارج شده‌اند.
روند خروج سربازان آمریکایی و ناتو از اول ماه مه آغاز شده اما با این حال طالبان به حملات خود در کابل و مراکز نظامی و ایستگاه‌های بازرسی ادامه می‌دهد. تنها در چند هفته گذشته هزاران افغان ناچار به ترک محل زندگی خود شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »