بنياد مسيحي ايرانيان
new

جوکوویچ در آستانه اخراج؛ پلیس استرالیا او را بازداشت کرد

در پی تصمیم وزیر مهاجرت استرالیا برای لغو دوباره ویزای نواک جوکوویچ، پلیس او را بازداشت کرد. جوکوویچ دوباره به هتل مربوط به اسکان پناهجویان مشمول اخراج فرستاده شده است.
ماجرای دراماتیک سفر نواک جوکوویچ به شهر ملبورن استرالیا برای حضور در مسابقات گراند اسلم تنیس آزاد این کشور، وارد مرحله تازه‌ای شد.
پس از تشخیض دولت استرالیا مبنی بر “نامعتبر” بودن ویزای جوکوویچ و لغو اجازه اقامت او در این کشور، فرد شماره یک تنیس مردان جهان بازداشت شد.
پلیس استرالیا جوکوویچ را مجدادا در اقامتگاهی به نام “پارک هتل” در شهر ملبورن مستقر کرد. اینجا محل نگاهداری افرادی است که غیرقانونی در استرالیا حضور داشته و حکم اخراج دریافت کرده‌اند. ۳۰ پناهجو چند سال است در “پارک هتل” زندگی می‌ کنند.
بازگرداندن جوکوویچ به این هتل، با تظاهرات گروهی از منتقدان سیاست مهاجرتی دولت استرالیا همراه شد.
حال وکلای این تنیس‌باز ۳۴ ساله صرب، شکایت‌ نامه‌ای ۲۶۸ صفحه‌ای علیه دولت استرالیا رائ داده و خواستار تایید اعتبار ویزای او شده‌اند. قرار است دادگاه پیش از ظهر یکشنبه ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) رای نهایی در باره این پرونده را اعلام کند.
پیشینه ماجرای سفر جوکوویچ به استرالیا
هفته گذشته نواک جوکوویچ در پی پرواز به استرالیا و چند روز اقامت در هتل قرنطینه، سرانجام با رای دادگاهی در ملبورن، جواز ورود به این کشور و حضور در سالن تمرین را کسب کند.
اما دولت استرالیا ویزای نواک جوکوویچ را “نامعتبر” دانست و اجازه اقامت او در این کشور را لغو کرد.
آلکس هاک، وزیر مهاجرت کشور استرالیا در مورد این تصمیم دولت استرالیا می‌گوید: «من از اختیارات خود بر اساس قانون مهاجرت استفاده و ویزای آقای نواک جوکوویچ را به خاطر مسائل بهداشتی و امنیتی لغو کرده‌ام. این تصمیم به علت رعایت منافع عمومی در کشور است. اطلاعاتی را که وزارت کشور، پلیس مرزی استرالیا و آقای جوکوویچ به من ارائه کرده بودند را با دقت بررسی کردم. دولت متعهد به حفاظت از مرزهای استرالیا، به ویژه در زمینه با همه‌ گیری کووید-۱۹ است.»
دولت استرالیا در هفته گذشته روادید جوکوویچ را به دلیل عدم تزریق واکسن لغو کرده بود. اما وکیل او با ارائه مدرک پزشکی، خواستار معافیت او از این محدودیت شد.
اما سپس مشخص شد که جوکوویچ اطلاعات ضد و نقیضی در فرم تقاضای ویزا داده است. او از جمله نوشته بوده که ظرف ۱۴ روز قبل از سفر از صربستان به استرالیا، به کشور دیگری سفر نکرده؛ در حالی که در این فاصله به اسپانیا رفته بود.
یک نمونه دیگر، ارائه اطلاعات غلط از سوی جوکوویچ در باره تاریخ انجام تست‌های کروناست. آزمایش‌های جوکوویچ در روز ۱۶ دسامبر مثبت، ولی در روز ۲۲ دسامبر منفی بوده‌اند.
با این وجود او در روزهای ۱۷ و ۱۸ دسامبر در مراسمی با حضور کودکان شرکت داشته و با نشریه “له‌کیپ” نیز حضورا مصاحبه کرده بود.
همچنین طبق گزارشی، کد دیجیتال مربوط به تست مثبت کرونا جوکوویچ احتمالا تاریخ ۲۶ دسامبر را دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »