بنياد مسيحي ايرانيان
new

جولان ویروس جهش‌یافته کرونا در ایران در آستانه موج چهارم

موارد تائید شده ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در خوزستان رو به افزایش و در حال سرایت به دیگر شهرهای ایران است. سهم خوزستان از دو محموله واکسن کرونا که تا کنون وارد ایران شده، فقط برای واکسینه کردن سه هزار نفر کافی است.

موج جدید شیوع کرونا در استان خوزستان از حدود پنج هفته پیش آغاز شده و شدت آن به حدی است که به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، طی هشت روز شمار مبتلایان شناسایی‌شده دو برابر شده است.

خبرگزاری ایسنا یک‌شنبه سوم اسفند به نقل از فرهاد ابول‌نژادیان گزارش داد که در حال حاضر ۱۱ شهر خوزستان در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) و ۹ شهر در وضعیت نارنجی (پرخطر) کرونا قرار دارند.

مطابق شواهد، افزایش شدید موارد ابتلا در خوزستان بر اثر ورود گونه جهش‌یافته ویروس کرونا به این منطقه است که قدرت سرایت آن از گونه قبلی بسیار بیشتر است.

گونه‌های جهش‌یافته کرونا در برخی کشورها مانند بریتانیا و آفریقای جنوبی به شدت شیوع یافته و از آنجا به کشورهای دیگر از جمله ایران نیز سرایت کرده است.

در خوزستان مواردی از ابتلا به ویروس جهش‌یافته مشاهده شده که منشاء آن مسافری از هلند بوده است، اما اغلب موارد با رفت و آمدها به کشور عراق ارتباط داشته است.

۹ مورد ویروس جهش‌یافته در ۱۰ نمونه مشکوک

به گفته فرهاد ابول‌نژادیان، با افزایش نگرانی از شیوع ویروس جهش‌یافته ۱۰ نمونه مشکوک از شهرهای مختلف خوزستان برای تشخیص نهایی به انستیتو پاستور ارسال شد که در ۹ مورد آن “کرونای انگلیسی” تائید شده است.

او می‌گوید، روز شنبه هم نتیجه آزمایش نمونه‌هایی که از افراد مبتلا به کرونا در شهرهای اهواز، هویزه، دزفول، دشت آزادگان و چند نقطه دیگر به انستیتو پاستور فرستاده شده بود مشخص کرد که این نمونه‌ها نیز “کرونای انگلیسی” هستند.

بر پایه نقشه‌ای که کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت منتشر کرده، تمام شهرهای خوزستان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند و تعداد مناطق در وضعیت پرخطر در سراسر ایران افزایش یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »