بنياد مسيحي ايرانيان
new

جوانمیر مرادی، فعال کارگری و صنفی ساکن کرمانشاه بازداشت شد

ماموران امنیتی استان کرمانشاه جوانمیر مرادی، فعال کارگری و دبیر کانون صنفی برق و فلز این استان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
ظهر امروز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، جوانمیر مرادی، فعال کارگری و دبیر کانون صنفی برق و فلز استان کرمانشاه توسط ماموران امنیتی این شهرستان بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل به مکان نامعلومی منتقل شد.
براساس اعلام اتحادیه آزاد کارگران ایران، در تماس تلفنی که ماموران امنیتی به جوانمیر مرادی می گیرند خواستار تعمیر برق سوله ای می شوند و با توجه به بیکاری این فعال کارگری وی این درخواست را می پذیرد و پس از مراجعه وی به مکان تعیین شده توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از انتقال وی به منزل شخصی اش و تفتیش منزل و ضبط اقلام شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه و برخی دیگر وسائل شخصی این فعال کارگری را به همراه خود بردند.
از دلایل بازداشت و اتهاماتی که منجر به بازداشت این فعال کارگری شده تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست.
در طی بیش از ۴۰ سال که از عمر حکومت جمهوری اسلامی گذشته همواره کارگران ایران با محرومیتهای گسترده دست و پنجه نرم کردند. این قشر از جامعه ایران برای احقاق مطالبات صنفی خود تجمعات و فعالیتهای مسالمت آمیزی را منطبق با ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر برگزار می کنند اما با توجه به نگاه سرکوبگرانه از حاکمیت این افراد با اتهامات دروغ و بدور از واقعیت احضار، بازداشت، بازجوئی و محکوم می شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »