بنياد مسيحي ايرانيان
new

جنجال واکسینه‌شدن ۱۰۰ کارمند هتل مجلل ایتالیایی در مونیخ

یک گروه ۱۰۰ نفره از کارکنان هتل فورته ویلا “Forte Village” به مونیخ آمدند تا واکسینه شوند. برخی رسانه‌های آلمانی آن را “گردشگری کرونایی” توصیف کردند و قانونی بودن این اقدام پزشکان آلمانی را زیر سئوال بردند.

یک گروه ۱۰۰ نفره کارمندان هتل لوکس ایتالیایی به مونیخ آمدند تا واکسینه شوند. دریافت واکسن کرونای بیون‌تک، نوشیدن آبجو، تور یک روزه شهر مونیخ و آشنایی با مرکز ایالت بایرن بخشی از “تور گردشگری” گروه ۱۰۰ نفره ایتالیایی بوده است. گروه یاد شده در هتلی واقع در فرودگاه مونیخ واکسینه شدند.

رسانه‌های آلمان این انتقاد را مطرح کرده‌اند که مردم مونیخ منتظر واکسیناسیون هستند اما کارمندان هتل لوکس ایتالیایی سریع‌تر از آنها واکسن کرونا دریافت کردند.

هتل لوکس فورته ویلا محل اقامت تیم ملی ایتالیا است و این تیم در اواخر ماه مه در آنجا اقامت گزیده تا برای مسابقات قهرمانی اروپا آماده شود.

هتل یاد شده در جزیره ساردنی واقع است و همان هتلی است که در ۱۷ مه ۲۰۰۶ تیم ملی فوتبال آلمان را نیز میزبانی کرده است.

روزنامه “زود دویچه‌سایتونگ” گزارش داده است که کارمندان هتل و استراحتگاه مجلل ایتالیایی با هواپیما از ساردنی به مونیخ آمدند و در فرودگاه مونیخ نوعی کمپین واکسیناسیون ویژه به راه افتاده بود.

موضوع این است که با واکسینه‌شدن کارکنان هتل لوکس مهمانان و مسافران این هتل تفریحی باید احساس امنیت کنند.

مدیر استراحتگاه در گزارش تلویزیون ایتالیا از بازدیدکنندگان ثروتمند این هتل صحبت کرده است. استراحتگاه در مجموع شامل هشت هتل لوکس و ۱۳ ویلا است.

پرسشی که رسانه‌های آلمان مطرح می‌کنند این است که آیا واکسینه‌شدن “گروه توریستی ایتالیایی” قانونی بوده است؟

وزارت بهداشت ایالت بایرن اظهار بی‌اطلاعی کرده ولی گفته است که این موضوع به پزشکان واگذار شده و براساس صلاح‌دید پزشکی باید درباره  اولویت‌بندی تزریق واکسن تصمیم‌گیری شود.

رسانه‌ها همچنین قید کردند که به “گردش‌گری واکسیناسیون” اجازه داده می‌شود چون منافع تجاری بالاتر از ملزومات و قید و بندهای اجتماعی پزشکی است و این، با حرفه پزشکی مغایرت دارد.

پزشکان باید در درجه اول به رفاه و سلامتی بیماران خود بیاندیشند و مطابق با الزامات اخلاق پزشکی اقدام کنند. اکنون وظیفه انجمن پزشکی آلمان است که جنجال واکسیناسیون را ارزیابی کند.

هنوز مشخص نیست واکسن‌های تزریق شده از کجا آمده و چه کسی این کمپین را سازماندهی کرده است.

چند روز پیش از واکسیناسیون ایتالیایی‌ها در مونیخ مقررات دولتی که برای پزشکان را به رعایت  اولویت‌بندی واکسیناسیون مقید می‌کرد برداشته شده بود. با این وجود  رسانه‌ها به کنایه نوشتند تزریق واکسن به کارمندان یک استراحتگاه مجلل در دریای مدیترانه در دستور کار مارکوس زودر، نخست‌وزیر بایرن نبوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »