بنياد مسيحي ايرانيان
new

جمهوری اسلامی ایران هشتمین کشور «مسیحیت‌ستیز» در جهان است

سازمان مسیحی «درهای باز» در گزارش سالانه خود در مورد مسیحیان ۵۰ کشور جهان اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران، هشتمین کشور «مسیحیت ستیز» در جهان است.
در این گزارش که روز چهارشنبه، ۲۴ دی ماه از سوی این نهاد بین المللی منتشر شده با اشاره به این که حکومت ایران، تغییر دین مسلمانان به مسیحیت را تلاشی از جانب غرب برای تضعیف حکومت جمهوری اسلامی می‌داند، آمده است: «مسیحیانی که در گذشته مسلمان بوده‌اند بیش از دیگران مورد اذیت وآزار قرار می‌گیرند.»
این گزارش همچنین می‌گوید که اغلب به کلیساهای زیرزمینی حمله می‌شود، رهبران و اعضای آنها بازداشت می‌شوند، و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم می‌شوند.
سازمان «درهای باز»، که از مسیحیان بیش از ۶۰ کشور حمایت می‌کند، در این گزارش می‌افزاید، مسیحیان ارامنه و آشوری‌ که در قانون اساسی ایران به عنوان اقلیت دینی به رسمیت شناخته شده‌اند، با تبعیض روبرو هستند و شهروندان «درجه دوم» محسوب می‌شوند. بنا بر این گزارش آنها «اجازه ندارند در مورد عیسی مسیح با دیگران حرف بزنند یا در مراسم کلیسایی به زبان فارسی صحبت کنند.»
این نهاد بین المللی همچنین با اشاره به آزادی برخی از زندانیان از زندان‌های ایران پس از شیوع و گسترش ویروس کرونا می‌گوید: «گروهی از زندانیان در ایران، از جمله برخی از کسانی که به دلیل باورشان زندانی شده بودند، برای پیشگیری از شیوع کرونا از زندان‌های پرازدحام آزاد شده‌اند؛ اما شماری دیگر از مسیحیان همچنان در زندان‌ به سر می‌برند و محاکمه مسیحیان دیگر ادامه دارد.»
در گزارش امسال وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی‌های مذهبی در جهان نیز آمده است که جمهوری اسلامی در سال ۲۰۱۹ همچون سال‌های گذشته به آزار، بازجویی، و بازداشت مسیحیان غیرارمنی به ویژه کسانی که به مسیحیت گرویده‌اند (نوکیشان) و دیگر اقلیت‌های دینی ادامه داده است
در این گزارش وزارت خارجه آمریکا همچنان از جمهوری اسلامی می‌خواهد به آزادی مذهبی احترام بگذارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »