بنياد مسيحي ايرانيان
new

جشنواره فیلم برلیناله در دوران کرونا چگونه برگزار می‌شود؟

جشنواره فیلم برلیناله به روال همیشگی خود همه ساله در زمستان برگزار می‌شود و با وجود سردی هوا علاقمندان برای خرید بلیط فیلم‌ یا گرفتن امضا از هنرپیشه‌های معروف ساعت‌ها در خیابان منتظر می‌مانند.

خبرنگاران برای گرفتن عکس و فیلم و دادن گزارش کنار فرش قرمز انتظار بازیگران و کارگردانانی را می‌کشند که از لیموزین‌های خود بر فرش قرمز پا می‌گذارند. هواداران فیلم و سینما ساعت‌ها کنار فرش قرمز بردبارانه می‌ایستند تا با ستاره‌های مورد علاقه خود سلفی بگیرند. انبوهی از روزنامه‌نگاران از یک کنفرانس خبری به کنفرانس دیگر می‌شتابند تا مصاحبه بگیرند.

از این شور و هیجان امسال خبری نخواهد بود.

به دلیل پاندمی کرونا، برگزارکنندگان برلیناله تصمیم گرفته‌اند جشنواره را به دو رویداد جداگانه تقسیم کنند. “رویداد صنعت” که فقط مختص فیلمسازان و مطبوعات است و از اول تا پنجم مارس به صورت آنلاین برگزار می‌شود و برنده جایزه خرس طلایی برلیناله نیز در روز پنجم مارس اعلام خواهد شد.

اما در این دور همه فیلم‌های منتخب برای بخش‌های مختلف برلیناله به نمایش گذاشته نمی‌شوند. رویداد دوم، نمایش عمومی فیلم‌ها با عنوان “ویژه تابستان” (Summer Special) است، برای نهم تا ۲۰ ژوئن برنامه‌ریزی شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »