بنياد مسيحي ايرانيان
new

جسد چهار پناهجو در مرز بلاروس و لهستان پیدا شد

پیکر بی‌ جان چهار پناهجو که یک زن عراقی هم در میانشان است، در مرز لهستان و بلاروس پیدا شده است. ادعا می‌شود ماموران بلاروس به طور هدفمند پناهجویانی از خاورمیانه را راهی مرزهای اتحادیه اروپا می‌کنند.
شامگاه یکشنبه ۱۹ سپتامبر پلیس مرزی لهستان اعلام کرد که سه جسد در مرز این کشور با بلاروس در نقاط جدا از هم پیدا شده است. بلاروس نیز گفت که یک جنازه در مرز این کشور با لهستان پیدا کرده است. این جسد متعلق به یک پناهجوی زن عراقی است که در یک متری مرز با لهستان پیدا شده است.
یک مقام رسمی پلیس مرزی بلاروس به تلویزیون دولتی این کشور گفته است، شواهد روشنی وجود دارد که نشان می‌دهد جسد این زن پناهجوی عراقی از لهستان به طرف بلاروس “آورده شده است”.
در کنار جنازه این زن، یک مرد، یک زن سالخورده و سه کودک که همه عراقی هستند، بوده‌اند. مرد که همسر زن درگذشته است، به خبرگزاری دولتی بلاروس گفته که ماموران مرزی لهستان آنها را به مرز بلاروس آورده و با “تهدید” مجبورشان کرده‌اند به بلاروس بروند. در حال حاضر در این منطقه شب‌ها دمای هوا به پنج درجه سانتیگراد می‌رسد.
پلیس مرزی لهستان خبر داده که در کنار پیدا شدن سه جنازه توانسته هشت پناهجو را که در یک منطقه باتلاقی نزدیک مرز بلاروس گیر افتاده بودند، نجات دهد. پنج مرد و سه زن ساعت‌ها در باتلاق گیر کرده بودند. دو تن از آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند.
مرز بین لهستان و بلاروس در حال حاضر در مرکز اخبار قرار دارد. رئیس جمهور لهستان، آندره دودا اول ماه جاری میلادی در مرزهای این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. این به این دلیل بود که در ماه پیش هزاران پناهجو و مهاجر از خاورمیانه و از طریق بلاروس وارد اتحادیه اروپا شدند. لهستان همچنین شروع به کشیدن حصار در مرزهایش با بلاروس کرد.
اتحادیه اروپا از “اقدام تلافی‌ جویانه” بلاروس سخن گفته و می‌گوید الکساندر لوکاشنکو قصد دارد تحریم‌ های اتحادیه اروپا را با این اقدامات تلافی کند. ادعا می‌شود که ماموران بلاروس پناهجویان را به طور هدفمند وارد این کشور کرده و آنها را به سمت مرزهای اتحادیه اروپا می‌ فرستند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »