بنياد مسيحي ايرانيان
new

جسد حلق‌آویز کنشگر مدنی بلاروس در پایتخت اوکراین پیدا شد

جسد ویتالی شیشوف، فعال مدنی بلاروس در پارکی واقع در کی‌یف، پایتخت اوکراین پیدا شد. احتمال قتل او منتفی نیست. شیشوف در این پارک به درختی حلق‌آویز شده بود. او در اوکراین به مهاجران بلاروس کمک می‌کرده است.
بر اساس اخباری که از سوی پلیس اوکراین منتشر شده، جسد ویتالی شیشوف در حالتی که حلق‌آویز شده بود، در پارکی واقع در نزدیکی محل سکونت او در کی‌یف پیدا شده است.
روز گذشته او خانه خود را ترک کرده و پس از آن مراجعت نکرده بود. شیشوف رئیس سازمان “خانه بلاروس در اوکراین” بوده است.
این سازمان برای کمک به پناهجویان و مهاجران بلاروس که به علت رویکرد خشن آلکساندر لوکاشنکو به اوکراین پناه آورده‌اند، تشکیل شده است.
مسئولان سازمان یاد شده روز دوشنبه دوم ژوئیه (۱۱ مرداد) از ناپدید شدن شیشوف خبر داده بودند. پس از آن، پلیس اوکراین جست‌وجو برای یافتن این کنشگر مدنی را آغاز کرد. پلیس اوکراین در جریان جست‌وجو رد این کنشگر مدنی جسد او را در پارک یاد شده پیدا کرده است.
گفته می‌شود که تلفن همراه شیشوف نیز از دسترس خارج بوده است. پلیس اوکراین احتمال قتل این فعال مدنی را منتفی نمی‌داند.
ظاهرا عامل یا عاملان قتل احتمالی او با حلق‌آویز کردن شیشوف بر آن بوده‌اند تا موضوع را به شکل خودکشی جلوه دهند.
گفته می‌شود پس از سرکوب خشن اعتراضات به انتخابات سال ۲۰۲۰ بلاروس، شمار کثیری از مخالفان دولت لوکاشنکو ناگزیر به ترک زادگاه خود شده‌اند. بسیاری از آن‌ها به کشور اوکراین پناه آورده‌اند.
سازمان “خانه بلاروس در اوکراین” وظیفه اسکان دادن و پیدا کردن کار برای مهاجران بلاروس در اوکراین را برعهده دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »