بنياد مسيحي ايرانيان
new

تکذیب خبر آزادی نازنین زاغری در ازای پرداخت بدهی انگلستان

کارزار آزادی نازنین زاغری در انگلستان. تصویر ریچار راتکلیف، همسر نازنین زاغری را در برابر ساختمان سفارت جمهوری اسلامی در لندن نشان می‌دهد. هشتم مارس ۲۰۲۱

یک مقام وزارت امور خارجه انگلستان، خبر توافق با مقامات جمهوری اسلامی بر سر آزادی نازنین زاغری راتکلیف را تکذیب کرد. دو کشور پیوسته مدعی بوده‌اند که موضوع پرداخت بدهی انگلستان به ایران ربطی با پرونده نازنین زاغری ندارد.
خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از مسئولان وزارت امور خارجه انگلستان خبر منتشر شده پیرامون توافق این کشور با مقامات جمهوری اسلامی بر سر آزادی نازنین زاغری را تکذیب کرده است.
هر دو کشور ایران و بریتانیا بارها بر این نکته تاکید ورزیده بودند که موضوع پرداخت بدهی انگلستان به ایران ارتباطی با پرونده نازنین زاغری ندارد.
شبکه خبری المیادین و همچنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی از توافق بین دو کشور ایران و بریتانیا بر سر آزادی نازنین زاغری راتکلیف در ازای پذیرش پرداخت بدهی بریتانیا به ایران خبر داده بود.
موضوع بر سر بدهی مالی انگلستان در ارتباط با عدم تحویل تانک‌های چیفتن به ایران است. اکنون بریتانیا اعلام کرده است که پرداخت این بدهی در ازای آزای خانم زاغری صحت ندارد.
شبکه خبری المیادین روز یکشنبه دوم ماه مه (۱۲ اردیبهشت) در گزارش دیگری از تبادل زندانیان بین دو کشور آمریکا و ایران نیز خبررسانی کرده بود. این خبر از سوی ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تکذیب شده است.
المیادین از آزادسازی بخشی از دارایی‌مالی ایران توسط آمریکا خبر داده بود. خبری که آمریکا آن را تکذیب کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »