بنياد مسيحي ايرانيان
new

توییتر برای همیشه حساب دونالد ترامپ را بست

توییتر برای همیشه حساب دونالد ترامپ را بست
شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد حساب کاربری ترامپ را برای همیشه مسدود کرده است. توییتر علت این تصمیم را “تشویش و ترغیب به خشونت” از طرف ترامپ عنوان کرده است. بیش از ۸۸ میلیون نفر ترامپ را در توییتر دنبال می‌کردند.
روز جمعه ۱۹ دی (۸ ژانویه) شرکت کالیفرنیایی توییتر اعلام کرد پس از بررسی کامل آخرین توییت‌های ترامپ تصمیم به مسدود شدن حساب کاربری رئیس جمهوری آمریکا گرفته شده است.
اقدام توییتر پس از هجوم طرفداران ترامپ به کاپیتول انجام گرفته است. در این حمله پنج نفر کشته شده است.
توییت‌های ترامپ از عصر روز جمعه قابل دسترسی نبودند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دلیل نقض مکرر قوانین توییتر از طریق توییت‌هایی با محتواهای گمراه‌کننده قبلا نیز اخطار ویژه از شرکت توییتر دریافت کرده بود. بر اساس این اخطار در صورتی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد، حساب ویژه او در ماه ژانویه بسته می‌شد.
مارک زاکربرگ، صاحب فیسبوک هم روز پنجشنبه اعلام کرده بود که حساب شخصی رئیس جمهور آمریکا در فیسبوک را برای مدت نامحدود “حداقل برای دو هفته آینده” یعنی تا مراسم تحلیف جو بایدن مسدود می‌کند. صفحه فیسبوک دونالد ترامپ ۳۵ میلیون عضو داشته است.
ترامپ برای دو هفته دیگر در اینستاگرام هم نمی‌تواند پست بگذارد. او در اینستاگرام ۲۵ میلیون فالور داشت.
دان جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ در واکنش به تصمیم در توییتر آن را “پایان آزادی بیان” در آمریکا دانسته است.
او در پیام توییتری خود نوشت در حالی که “آیت‌الله‌ها و دیکتاتورهای جهان” حساب توییتری‌شان همچنان باز است توییت رئیس جمهور آمریکا مسدود شده است.
گفته می‌شود که ترامپ در چهار سال گذشته با بیش از ۸۸ میلیون فالور دو میلیارد دلار سود برای شرکت توییتر داشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »