بنياد مسيحي ايرانيان
new

توهین به شهروندان عرب باعث عذرخواهی شهردار اهواز شد

انتشار یک فایل صوتی از اظهارات موسی شاعری، شهردار اهواز بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشته است. شهردار اهواز بابت “توهین لفظی به یکی از اقوام خوزستان” عذرخواهی کرده است.
خبرگزاری دانشجویان ایران “ایسنا” با اشاره به واکنش‌ها در فضای مجازی از توهین مجدد یکی از مسئولان ایران به عرب‌های ساکن این کشور خبر داده است.
موضوع بر سر انتشار یک فایل صوتی است که موسی شاعری، شهردار اهواز در آن گفته است: «کیفیت اجرای این پروژه‌ها بسیار اهمیت دارد. به آقای حردانی گفته بودم نروی در منطقه ۲ [شهر اهواز] عرب بازی در بیاوری و باید کار را با کیفیت و سرعت انجام بدهی.»
“ایسنا” لفظ توهین‌آمیز شهردار اهواز را “خطابی نامتعارف” خوانده و اظهارات او برای پرهیز از تکرار، به صورت “نقطه‌چین” درج کرده است.
واکنش‌ها و عذرخواهی شهردار
واکنش‌ها تنها به کاربران شبکه‌های اجتماعی محدود نمانده است. به عنوان نمونه، کریم حسینی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در حساب کاربری خود در توییتر نسبت به اظهارات توهین‌آمیز شهردار اهواز واکنش نشان داده است.
کریم حسینی نوشته است: «برخی افراد با ادبیاتی غلط، اقوام شریف ایرانی را خطاب می‌کنند؛ جایی برای بی‌ادبان در خوزستان وجود ندارد.»
نماینده اهواز همچنین از “مقامات قضایی و امنیتی” درخواست کرده که اظهارات توهین‌آمیز شهردار اهواز را پیگیری کنند.
موسی شاعری، شهردار اهواز پس واکنش‌های اعتراضی، پیامی ویدیویی منتشر کرد وبا انتقاد از بازنشر فایل صوتی اظهاراتش در فضای مجازی چنین رفتاری را “خلاف اخلاق و انسانیت” دانست.
او در پیام ویدیویی خود مدعی شده که با “برادران عرب” نزدیکی عمیقی دارد و بهترین دوستان، همکاران، مشاوران و مادرش عرب هستند. شاعری در پایان این پیام عذرخواهی کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »