بنياد مسيحي ايرانيان
new

توصیه کارشناسان آمریکایی: واکسن جانسون اند جانسون استفاده نشود

سازمان غذا و دارو و مرکز بیماری‌های مسری ایالات متحده، در بیانیه مشترکی، توصیه کرده‌اند که تزریق واکسن جانسون اند جانسون تا اطلاع ثانوی متوقف شود. شش نوع نادر ترومبوز در میان دریافت‌کنندگان مشاهده شده که همگی زن هستند.

مقامات دارویی و پزشکی آمریکا به دلیل عوارض جانبی قابل بررسی، خواستار تعلیق مصرف واکسن جانسون اند جانسون شده‌اند. سازمان غذا و دارو (FDA) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای مسری CDC در بیانیه مشترکی از شش مورد لختگی خون نزد دریافت کنندگان خبر داده‌اند.

شش نفری که دچار ترومبوز نوع نادر شده‌اند، زن هستند و بین ۱۸ تا ۴۸ سال سن دارند.

گفته شده که علائم لختگی خون تا ۱۳ روز پس از تزریق بروز کرده است. شرکت جانسون اند جانسون با تایید این موارد گفته که ارتباط بین واکسن و این عارضه هنوز ثابت نشده است.

تا کنون بیش از شش میلیون و ۸۰۰هزار دوز واکسن جانسون اند جانسون در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است. سازندگان این واکسن تک دوزه، کارایی آن را ۶۶ درصد اعلام می‌کنند.

واکسن جانسون اند جانسون در ماه مارس از آژانس دارویی اروپا مجوز مصرف گرفت و تحویل آن از دوشنبه ۱۲ آوریل شروع شده است.

این در حالی است که  آژانس دارویی اروپا هنوز به واکسن آسترازنکا مجوز نداده و بررسی‌ها برای ارتباط احتمالی این واکسن با لخته شدن خون هم‌چنان در جریان است.

انتظار می‌رود تا پایان ماه ژوئن ۵۵ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون به اتحادیه برسد. سهم آلمان از این میزان ۱۰ میلیون دوز خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »