بنياد مسيحي ايرانيان
new

تهران در وضعیت خطر: ویروس دلتا در گردش و آی‌سی‌یوها پر؛

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت، ویروس کرونا غالب در این استان، سویه دلتا یا همان نوع هندی ویروس کروناست. به گفته نادر توکلی، آی‌سی‌یوها پر شده و تعداد بیماران سرپایی نیز افزایش یافته است.
خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا در گفت‌وگویی با معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران خبر داده که ویروس غالب کرونا در این استان سویه دلتاست.
دکتر نادر توکلی گفته است، میزان بستری‌های ناشی از کرونا بالا رفته، روزانه حدود ۱۵۰۰ بستری جدید صورت می‌گیرد و در حال حاضر در کل استان تهران ۶۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.
به گفته معاون درمان ستاد کرونای تهران، تعداد بیماران سرپایی نیز بالا رفته و تنها در روز یک‌شنبه، ۲۰ تیر حدود ۸۶۰۰ بیمار به طور سرپایی مداوا شده‌اند.
دکتر توکلی ضمن بیان این که “طبیعتا در این شرایط آی‌سی‌یوها پر است”، اطمینان داده که با باز کردن آی‌سی‌یوهای جدید و افزایش ظرفیت تخت در بیمارستان‌ها این بحران مدیریت می‌شود.
به گفته این مقام مسئول، هنوز تهران در وضعیت قرمز نیست و کسب و کارها هرچند برخی به صورت نیمه وقت، ادامه دارد. دکتر توکلی گفته است، تا زمانی که واکسیناسیون به طور کامل انجام نشود اقدام دیگری جز رعایت پروتکل‌ها نمی‌توان انجام داد.
پیشتر اعلام شده بود که یک سامانه تلفنی برای اعلام تخت‌های خالی بیمارستان‌ها راه‌اندازی شده و مردم با تماس با یک شماره تلفن و بر اساس محل زندگی‌شان می‌توانند از نزدیک‌ترین بیمارستان با تخت خالی خبردار شوند. به گفته معاون درمان ستاد کرونای استان تهران این سامانه همچنان فعال است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »