بنياد مسيحي ايرانيان
new

تهدید ایران: اگر دادگاه آبان متوقف نشود، بخشی از مذاکرات اتمی را متوقف می‌ کنیم

علی باقری‌ کنی، معاون وزیر امور خارجه ایران، گفته است اگر روند دادگاه بین‌ المللی مردمی آبان متوقف نشود، تهران بخشی از مذاکرات هسته‌ای خود را متوقف خواهد کرد.
این خبر را اعضای دادگاه بین‌ المللی مردمی آبان روز جمعه در اختیار رسانه‌ها قرار دادند. این منابع می‌ گویند آقای باقری در دیدار با مقام‌های بریتانیا این موضوع را مطرح کرده است، ولی جزئیاتی درباره اینکه کدام بخش از مذاکرات هسته‌ای متوقف می‌ شود، مطرح نشده است.
دادگاه بین‌ المللی مردمی آبان برای رسیدگی به «جنایات» حکومت ایران در آبان‌ ماه سال ۹۸ روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ در لندن آغاز شد و قرار است تا ۲۳ آبان ادامه یابد.
در این دادگاه که از سوی سه سازمان‌ «حقوق بشر ایران»، «عدالت برای ایران» و «با هم علیه اعدام» سازماندهی شده ۴۵ شاهد در دادگاه شهادت می‌دهند. شهادتنامه ۱۲۰ نفر هم، به گفته برگزارکنندگان دادگاه، به صورت کتبی تسلیم دادگاه شده است.
اعتراضات آبان ۹۸ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود، به‌ سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه‌ای را نشانه گرفت. این اعتراضات اما با سرکوب شدید مواجه شد.
مقام‌های ایران می‌ گویند در این اعتراضات ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر کشته شدند، ولی سازمان عفو بین‌ الملل تاکنون اسامی ۳۲۳ نفر از معترضان را تایید کرده است و خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته است که حداقل ۱۵۰۰ نفر در جریان اعتراضات کشته شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »