بنياد مسيحي ايرانيان
new

تندیس ۵ متری کپی شده از مجسمه داوود اثر میکل‌آنژ در راه دوبی

این اولین کپی‌بردای از اثر میکل‌آنژ، شاهکار دوره رنسانس نیست اما برابرترین آنها با اصل؛ تندیس داوود ساخته شده توسط چاپگر سه بعدی. این مجسمه، میلان را برای شرکت در نمایشگاه اکسپو دوبی ترک می‌کند.

تندیس داوود، یکی از مشهورترین آثار میکل‌آنژ و از مشهورترین تندیس‌های دوره رنسانس حالا صاحب برادر دوقلویی شده که خالق آن نه میکل آنژ که دستگاه چاپگر سه بعدی است.

تندیس عظیم داوود که ۵ متر و ۲۰ سانت ارتفاع دارد و با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده، قرار است در غرفه ایتالیا در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ که از مهر امسال (۲۰۲۱) در دوبی برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته شود.

تمامی جزئیات شاهکار میکل‌آنژ را که از سنگ مرمر ساخته شده، می‌توان یک به یک در این  کار کپی بازیافت؛ تمامی لکه‌ها، شکستگی‌ها، خوردگی‌های سنگ به مرور زمان. خالقان این اثر می‌گویند با بازتاب تمامی جزییات شاهکار اصلی در کپی، می‌خواسته‌اند که به این برادر دوقلو، روح ببخشند.

تنها تفاوت این کپی با اصل این است که تندیس داوود دبی وزنش ده بار کمتر از مجسمه اصلی در فلورانس ایتالیاست.

نماد فلورانس و تولدی دوباره پس از کرونا 

مدیر گالری آکادمی فلورانس که تندیس اصلی داوود از سال ۱۸۷۳ در آن نگهداری می‌شود، این تندیس را نماد استقلال، زیبایی و قدرت می‌داند و در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز می‌گوید، چه چیزی بهتر از این مجسمه برای نشان دادن تولد دوباره ایتالیا و حتی دنیا پس از پاندمی کووید ۱۹ می‌توان یافت؟

میکل آنژ تندیس را بین سال‌های ۱۵۰۱ تا ۱۵۰۴ در حالی که حدودا ۲۶ ساله بود، خلق کرد؛ از سنگ مرمری یک تکه. این تندیس قرار بود داوود را یه نمایش بگذارد که در کتاب‌های مقدس مسیحیان و یهودیان از او نام برده شده، قهرمانی که در نبرد با جالوت، پیروز میدان است.

تندیس داوود، به عنوان نماد شهر فلورانس نیز به شمار می‌رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »