بنياد مسيحي ايرانيان
new

تفکیک جنسیتی به آمبولانس رسید

 

رئیس فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از راه‌ اندازی آمبولانس‌های ویژه زنان خبر داد. در چند سال اخیر شماری از روحانیان و نمایندگان مجلس خواهان اجرای تفکیک جنسیتی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده‌ بودند.
«محبت نیوز»– پس از نزدیک به سه سال توقف برای اجرای تفکیک جنسیتی در آمبولانس‌های اورژانس، رییس اورژانس اصفهان گفت که مرکز فوریت‌های پزشکی کشور راه‌اندازی آمبولانس‌های ویژه زنان را دستور کار خود قرار داده است.
غفور راستین، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، با اعلام راه‌ اندازی «آمبولانس‌های ویژه زنان» در آینده نزدیک، گفت که قرار است در آینده نزدیک آمبولانس‌های ویژه بانوان در استان‌های اصلی و قطب کشور مجهز و با حضور تکنسین‌های زن راه‌ اندازی شود.
طرح تفکیک جنسیتی در آمبولانس‌ها سابقه‌ ای سه‌ ساله دارد. بهار سال ۱۳۹۷ بود که عکسی از یک آمبولانس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که روی آن نوشته شده بود: «افتتاح اولین آمبولانس‌ ویژه بانوان در اورژانس تهران» اما پس‌ از اینکه این عکس در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ ای پیدا کرد، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، هرگونه تفکیک جنسیتی در اورژانس را تکذیب کرد.
مقام‌های جمهوری اسلامی مدعی‌ اند که طرح‌ های تفکیک جنسیتی در وسایل حمل‌ ونقل عمومی، مراکز ورزشی، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز درمانی و دیگر مکان‌های عمومی در پاسخ به مطالبات زنان و برای «آسایش» آنان انجام می‌شود. خبر تفکیک جنسیتی در مراکز فوریت‌های پزشکی در ایران در حالی اعلام شد که چند روز قبل وحید اله هاشمی، از اعضای ارشد طالبان، از جدا شدن بیمارستان‌های زنان و مردان در افغانستان خبر داده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »