بنياد مسيحي ايرانيان
new

تعداد پناهجویان غرق‌شده در مسیر اروپا دوبرابر شده است

سازمان ملل متحد اعلام کرد سال گذشته سه هزار پناهجویی که تلاش داشتند از راه‌های دریایی به اروپا برسند جان باخته‌ یا مفقود شده‌اند. این سازمان درباره افزایش شمار قربانیان در مسیر مدیترانه به اروپا هشدار داده است.
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز جمعه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کرد که سال گذشته بیش از سه هزار پناهجو در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق مسیرهای مدیترانه و اقیانوس اطلس جان باختند یا مفقود شدند.
شابیا مانتو از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در یک نشست خبری در ژنو گفت که تعداد جان‌باختگان سال ۲۰۲۱ تقریباً دو برابر تعداد تلفات جانی در یک سال پیش از آن بوده است.
او افزود: «ما شاهد افزایش سرسام‌آور شمار مفقودین و غرق‌شدگان هستیم و این هشدار‌دهنده است.»
فیلیپو گراندی، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل نیز اخیرا از غرق شدن قایق پناهجویان در دریای مدیترانه و جان باختن بیش از ۹۰ نفر خبر داده بود.
در گزارش‌های مربوط به این حادثه گفته شده است که یک نفتکش چهار فرد بازمانده از این سانحه را که سوار یک قایق نجات شده بودند، نجات داده است.
افراد نجات‌یافته تعریف کردند که دست کم چهار روز در قایقی که حامل تقریبا ۱۰۰ تن بوده در راه بوده‌اند و قایق آنها در مسیر لیبی به اروپا دچار سانحه شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »