بنياد مسيحي ايرانيان
new

تعداد قربانیان اعتراض به کم‌آبی در خوزستان به “سه نفر” رسید

فعالان حقوق بشر از کشته شدن سومین معترض به کم‌آبی در استان خوزستان خبر می‌دهند. به گفته آن‌ها، مصطفی نعیماوی، قاسم خضیری و علی مزرعه در اعتراضات دو روز گذشته در استان خوزستان کشته شدند.
وب‌سایت هرانا از کشته شدن سه معترض در ناآرامی‌های استان خوزستان خبر داد. بر اساس این گزارش، قاسم خضیری و علی مزرعه در اعتراضات روز شنبه ۲۶ تیر (۱۷ ژوئیه) کشته شدند.
روز جمعه ۲۵ تیر نیز مصطفی نعیماوی در شهر شادگان کشته شد. فرماندار شادگان گفته است که تیراندازی به قربانی از سوی معترضان صورت گرفته است.
مقام‌های محلی اظهارات ضد و نقیضی در مورد دستگیری عامل و یا عوامل قتل مصطفی نعیماوی ابراز کردند.
در روزهای گذشته، هویزه، سوسنگرد، حمیدیه، کوت عبدالله، زرگان، ماهشهر، خرمشهر و ملاثانی، صحنه تجمع و اعتراض به بی‌آبی بوده‌‌اند.
تصاویر و فیلم‌های این اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند اما قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان مدعی شده که این کلیپ‌ها به گذشته مربوط می‌شوند و “برخی با انتشار آنها در صدد تحریک مردم هستند.”
پس از این اظهارات، ویدیوهایی از معترضان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که علیه استاندار خوزستان شعار می‌دهند و او را دروغگو می‌خوانند.
در تازه‌ترین واکنش، اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران از پیشنهاد اختصاص بودجه برای سدهای مارد و چوئبده و ساماندهی روان‌آب‌ها خبر داد.
نجار از کاهش ۵۴ درصدی بارندگی خبر داد و گفت، اصلاح کشت در دستور کار قرار گرفته است. او همچنین وعده داد که خسارت‌های کشاورزان و دامداران استان خوزستان پرداخت شود.
او می‌گوید، بخشی از خسارت‌های سال ۱۳۹۸ هنوز پرداخت نشده است. اما به نظر نمی‌رسد این تصمیمات بتواند نارضایتی گسترده شهروندان خوزستانی را کاهش دهد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »