بنياد مسيحي ايرانيان
new

تظاهرات زنان در ترکیه علیه خروج از کنوانسیون استانبول

بیش از هزار تن علیه خروج ترکیه از کنوانسیون استانبول بر ضد خشونت علیه زنان تظاهرات کردند. این زنان از ۷۰ نقطه مختلف ترکیه به استانبول آمدند تا اعتراض خود را نسبت به این اقدام رجب طیب اردوغان نشان دهند.

بیش از هزار نفر از زنان ترکیه از بیش از ۷۰ نقطه این کشور برای تظاهرات به استانبول آمدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این زنان با تظاهرات در استانبول تلاش کردند صدای اعتراض خود را به گوش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برسانند و او را وادار سازند تا اعلامیه خود را مبنی بر عقب‌نشینی از کنوانسیون استانبول را پس بگیرد.

کنوانسیون استانبول یک توافق‌نامه بین‌المللی است که ۱۰ سال پیش توسط شورای اروپا تنظیم شد. بر اساس این کنوانسیون باید یک چارچوب قانونی در سراسر اروپا برای جلوگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان ایجاد شود.

بر اساس آمار گروه‌های مدافع حقوق زنان، در سال‌های اخیر شمار قربانیان خشونت علیه زنان در ترکیه افزایش یافته است. تنها در سه ماه اول سال جاری میلادی نزدیک به ۵۰ زن بر اثر خشونت مردان در این کشور جان باخته‌اند.

طبق نظرسنجی سازمان “ما زن‌کشی را متوقف خواهیم کرد” در سال گذشته میلادی در ترکیه ۳۰۰ زن به دست شوهر یا شریک زندگی پیشین خود کشته شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »