بنياد مسيحي ايرانيان
new

تصاویری از جشن استثنایی سال نو میلادی در جهان

امسال سال نو میلادی بسیار آرام‌تر از معمول، بدون جشن‌های بزرگ و آتش‌بازی‌های دیدنی آغاز شد. پایتخت‌های اروپایی خلوت بودند و انسان‌ها در خانه‌های خود به امید پایان یافتن پاندمی کرونا به استقبال سال ۲۰۲۱ رفتند.برلین

آلمانی‌ها تحت شرایط کرونایی به استقبال سال ۲۰۲۱ رفتند. بزرگترین جشن سال نو آلمان در برلین لغو شد، جایی که صدها هزار نفر همیشه جشن می‌گرفتند این بار خلوت بود و تنها درلحظه سال تحویل دروازه براندنبورگ با آتش‌بازی و نمایش نور روشن شد.

پاریس
در شب سال نو در پاریس ممنوعیت رفت و آمد اعمال شد و تنها یک کنسرت آنلاین توسط ژان میشل ژار و یک برنامه با شرکت دی جی دیوید گتا در مقابل لوور برگزار شد.
پاریس
یک مأمور پلیس در حال گشت‌زنی در مقابل برج ایفل در شب سال نو میلادی
لندن
در بریتانیا هم دیگر از جشن‌ها و نمایش‌های بزرگ و آتش‌بازی خبری نبود.
آمستردام
در هلند نیز اثری از نمایش‌ها و آتش‌بازی‌های خیره‌کننده دیده نمی‌شد.
رم
ایتالیا هم سال نو را تحت شرایط کرونا با منع رفت و آمد شبانه پشت سر گذاشت.
مادرید
در اسپانیا نیز در راستای تدابیر کرونایی، مأموران پلیس از تردد مردم جلوگیری می‌کردند.
بروکسل
در پایتخت بلژیک نیز منع تردد شبانه برقرار بود و مردم این کشور در چنین شرایطی شمارش معکوس برای ورود به سال ۲۰۲۱ را آغاز کردند.
مسکو
روسیه بزرگترین کشور درگیر با کرونا در اروپا نیز تحت تاثیر کرونا سال جدید را آغاز کرد. در مسکو، پایتخت این کشور، نمایش آتش‌بازی سنتی در حوالی کرملین برگزار شد. اما از اهالی مسکو خواسته بودند که امسال سال نو را با اعضای خانواده خود جشن بگیرند.
نیویورک
کلانشهر نیویورک به سنت هر ساله با بارش تکه کاغذهای رنگی به استقبال سال نو رفت. در تایم اسکوئر یکی از مشهورترین میدان‌های این شهر گرچه چراغ‌های رنگی و تبلیغاتی همه جا روشن بودند و در راس ساعت ۱۲ نیمه‌شب ناقوس آغاز سال ۲۰۲۱ نواخته شد، اما از تجمع مردم به خاطر پاندمی کرونا خبری نبود.
سیدنی
استرالیا اما مقررات سختی اعمال کرد و مقامات تهدید کردند که نقض‌کنندگان قوانین بهداشتی جریمه‌ای معادل ۶۲۰ یورو پرداخت خواهند کرد. سیدنی با وجود نورانی شدن، در هنگام تحویل سال مانند “شهر ارواح” بود و از جمعیت وسیع مردم خبری نبود.
کرایست‌چرچ (نیوزیلند)
نیوزلند یکی از اولین کشورهایی بود که به استقبال سال ۲۰۲۱ رفت، اما این کشور به دلیل غلبه بر بحران کرونا و ثبت نشدن موارد ابتلا به کرونا در هفته‌های اخیر مثل سال‌های پیشین به استقبال سال ۲۰۲۱ رفت. جمعیت عظیمی در آوکلند و سایر شهرهای این کشور با آتش‌بازی به استقبال سال جدید رفتند.
ووهان
در کلان‌شهر ووهان چین که کرونا از آنجا شیوع پیدا کرده بود، هزاران نفر به استقبال سال نو رفتند.
دبی
در شب سال نو میلادی در امارات متحده عربی، برج خلیفه دبی شاهد آتش‌بازی چشم‌نوازی بود.
قاهره
نمایی از شب نورانی سال نو میلادی بر فراز رود نیل در قاهره پایتخت مصر

پیونگ‌یانگ
مردم پایتخت کره شمالی مجهز به ماسک با شرکت در مراسم برافراشتن پرچم و آتش‌بازی در میدان کیم ایل سونگ، به استقبال سال ۲۰۲۱ رفتند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »