بنياد مسيحي ايرانيان
new

تصادف خودروهای حامل مهاجران افغان هشت کشته و ۱۴ زخمی بر جا گذاشت

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان روز سه‌ شنبه از واژگونی خودروی حامل اتباع افغان و کشته و زخمی شدن بیش از ۱۱ نفر در این حادثه خبر داد.
به گفته محمد امیرخانی، بامداد سه‌شنبه، ۲۳ آذر، بر اثر واژگونی پژو ۴۰۵ حامل اتباع افغان در محور فهرج به زاهدان ۹ نفر مصدوم شده و دو نفر جان باخته‌اند.
در همین حال ساعتی پیشتر تصادف یک خودروی حامل اتباع خارجی در یزد نیز شش کشته و پنج زخمی بر جا گذاشته بود.
مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی یزد از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۱ نفر بر اثر تصادف در کمربندی یزد و خرانق خبر داده است.
سید حسین طباطبایی ندوشن به خبرگزاری ایسنا گفت که بر اثر تصادف یک دستگاه کامیون با خودرو پژوی سواری ۴۰۵ حامل اتباع خارجی ۶ نفر کشته و ۵ نفر زخمی شده‌اند.
به گفته این مقام مسئول، در این حادثه راننده ایرانی خودروی حامل اتباع به اتفاق ۵ تبعه دیگر افغان کشته شده‌اند.
حوادث مربوط به حمل غیرمجاز اتباع خارجی که بیشتر آن‌ها افغان و پاکستانی هستند، هر از چند گاهی در جاده‌های شرق و مرکز ایران خبرساز می‌ شود.
این در حالی است که در ماه‌های گذشته و در پی تسلط طالبان در افغانستان، شمار مهاجران افغان که به‌ صورت قاچاق و ناامن وارد ایران می‌ شوند، افزایش یافته است.
یک گروه نروژی کمک‌ رسان به پناهندگان افغان ۱۹ آبان اعلام کرده بود که روزانه بین چهار تا پنج هزار پناهنده افغان وارد ایران می‌ شوند و پیش‌ بینی کرده بود که در زمستان پیش رو صدها هزار نفر دیگر نیز به آن‌ها افزوده شود.
پیش از این، اوایل مهرماه، مدیرکل امور اتباع وزارت کشور جمهوری اسلامی اعلام کرده بود که سیاست محوری ایران عدم پذیرش پناهنده جدید به‌دلیل شرایط سخت اقتصادی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »