بنياد مسيحي ايرانيان
new

تشکیل «کمیته نظارت بر قانون لغو تحریم‌ها» در مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای برای «نظارت بر قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجتبی ذوالنوری این کمیته را متشکل از برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون انرژی مجلس معرفی کرد.
آن‌ طور که وی اعلام کرده «این کمیته برای بازدید از مراکز هسته ای کشور تشکیل شده و بازدیدهایی نیز انجام شده است.»
وی بر ادامه بازدید اعضای کمیته که به نام آنها اشاره‌ای نشده از مراکز هسته‌ای تاکید کرده است.
به گفته آقای ذوالنوری، بر اساس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، «سوم خرداد فرصت غربی‌ها به پایان می‌رسد که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین، قطعا جمهوری اسلامی ایران متناسب با این قانون اقدامات لازم را انجام خواهد داد.»
پیش از این عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از دستور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس برای تشکیل این کمیته خبر داده بود.
اظهارات وی همزمان با مذاکرات ایران با طرف‌های غربی در وین برای احیای برجام و بازگشت آمریکا به این توافق و لغو تحریم‌ها علیه تهران بیان می‌شود.
هنوز اطلاعی از جزئیات پیشرفت این مذاکرات در دست نیست، اما سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید:‌ «اگرچه پیشرفت‌ها احتمالا ناکافی بوده، اما به اندازه‌ای هم بوده که اکنون مرحله تنظیم پیش نویس‌ها و مفاهمه بین طرف‌ها آغاز شده است.»
ایران بر رفع همه تحریم‌های اعمال شده پس از خروج آمریکا از برجام در دوران دونالد ترامپ تاکید دارد و مقام‌های آمریکایی می‌گویند اصرار ایران در این زمینه می‌تواند در پیشرفت مذاکرات اشکال ایجاد کند.
با استفاده از گزارش‌های تسنیم و ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »