بنياد مسيحي ايرانيان
new

تسریع تزریق واکسن کرونا در آمریکا با مشارکت ۴۰ هزار داروخانه

تزریق واکسن کرونا در آمریکا در قیاس با بسیاری از کشورهای جهان از سرعت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که تا ۱۹ آوریل ۹۰ درصد از شهروندان بزرگسال این کشور به واکسن دسترسی خواهند یافت.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سایت “جهان ما در آمار”، تا کنون بیش از ۱۴۳ میلیون دوز واکسن کرونا در آمریکا تزریق شده است. همین آمار حکایت از آن دارد که بیش از ۵۳ میلیون نفر از شهروندان این کشور با دریافت دوز دوم واکسن کرونا، به طور کامل در برابر همه‌گیری این ویروس واکسینه شده‌اند.

اکنون جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که دولت این کشور تصمیم به تسریع تزریق واکسن کرونا دارد.

بایدن گفته است که تا روز ۱۹ آوریل (ظرف سه هفته) ۹۰ درصد از شهروندان بزرگسال آمریکا به واکسن کرونا دسترسی خواهند یافت.

برای انجام این سیاست، قرار است ۴۰ هزار داروخانه در آمریکا نیز در امر واکسیناسیون مردم مشارکت کنند. افزون بر آن اعلام شده است که هر شهروند آمریکایی به یک مرکز تزریق واکسن کرونا در فاصله پنج مایلی (هشت کیلومتری) از محل سکونت خود دسترسی خواهد داشت.

به‌رغم این اقدامات گسترده، جو بایدن اعلام کرده است: «جنگ با بیماری کووید-۱۹ به پایان نرسیده است.» او مردم را به خویشتن‌داری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »