بنياد مسيحي ايرانيان
new

ترکیه: گارد ساحلی یونان پناهجویان را دست بسته به دریا انداخت

ترکیه گارد ساحلی یونان را متهم کرده است پناهجویان را پس از دستگیری با دستان بسته به دریا انداخته است. در ویدئویی که در توییتر منتشر شده پناهجویان بروز این حادثه را تائید کردند. گارد ساحلی یونان ولی این خبر را تکذیب کرد.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه گفته است گارد ساحلی یونان جمعه شب ۲۹ اسفند (۱۹ مارس) در مجموع هفت پناهجو را دستگیر کردند و پس از ضرب و شتم، دستان آنها را بستند و همه آنها را بدون قایق و جلیقه نجات به دریا انداختند.

سویلو در توییتر خود نوشت قبل از انداختن به دریا همه وسایل پناهجویان را نیز از آنها گرفتند.

وزیر کشور ترکیه ویدئو مربوط به این حادثه را نیز در توییتر به اشتراک گذاشته است. در این ویدئو یکی از پناهجویان نجات‌یافته به زبان ترکی شکسته تعریف می‌کند که گارد ساحلی یونان تلفن‌های موبایل و پول‌ آن‌ها را گرفته و به شدت آنها را کتک زدند و به دریا انداختند.

گارد ساحلی ترکیه خبر داده است که سه پناهجو را از دریا نجات داده، سه جسد را کشف کرده و در جستجوی فرد مفقود شده است.

گارد ساحلی یونان در شب جمعه با صدور یک اطلاعیه رسما اعلام کرد که خبر مربوط  به “انداخته شدن پناهجویان به دریا” دروغ است و چنین اتفاقی رخ نداده و این اتهام‌ها، “بخشی از تلاش‌های دایمی ترکیه است تا با این اطلاعات غلط به وجه یونان آسیب برساند”.

یونان: قایق پس نمی‌فرستیم اما مانع رسیدن آن به اروپا می‌شویم

سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی بارها آتن را مورد انتقاد قرار داده‌اند که پناهجویان را به صورت غیرقانونی و با خشونت به ترکیه برمی‌گرداند.

ایوا ارنست دزیدچیگ، سخنگوی  امور سیاست خارجی حزب سبزها، خواستار روشنگری در مورد این حادثه شده و گفت که این خبر تکان دهنده بی‌اندازه غیرقابل تصور است و باید این اتهام‌ها جدی گرفته شوند و بلافاصله از طرف یونان و اروپا مورد بررسی قرار گیرند.

این سیاستمدار آلمانی تأکید کرد که اگر ثابت شود که این خبر حقیقت دارد، باید عاملین این جنایت با شدت تمام طبق قانون مجازات شوند.

نوتیس میتاراچی، وزیر امور مهاجرت یونان هم گفت این کشور قایق را پس نمی‌فرستد اما از رسیدن این قایق‌ها به خاک اروپا و یونان جلوگیری می‌کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »