بنياد مسيحي ايرانيان
new

ترامپ برای سرکشی به نواحی مرزی مکزیک می‌رود

رئیس‌جمهور سابق آمریکا با متهم کردن بایدن به ایجاد بی‌قانونی در مرزها تاکید کرد که “محکم‌ترین و امن‌ترین مرز” را به دولت جدید تحویل داده است. ترامپ گفت به زودی همراه فرماندار تگزاس به بازدید حصار مرزی می‌رود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک سخنرانی خبر داد که روز ۳۰ ژوئن به همراه فرماندار تگزاس از مرز ایالات متحده با مکزیک بازدید می‌کند.
پروژه حصارکشی در مرز مکزیک که در زمان ترامپ کلید خورد، با روی کار آمدن جو بایدن متوقف شد. فرماندار جمهوریخواه تگزاس اما اصرار دارد که این عملیات از سرگرفته شود. گرگ ابت پیش‌تر گفته که عملیات احداث دیوار ادامه خواهد یافت.
ترامپ سه‌شنبه ۱۵ ژوئن در یک سخنرانی گفت: «دولت بایدن، قوی‌ترین و امن‌ترین مرزها در تاریخ آمریکا را از دولت من به ارث برد اما اینک شاهد وخیم‌ترین بحران مرزی هستیم.» ترامپ افزود که جهان به “اوضاع بی‌قانون” مرزهای آمریکا به چشم ترحم می‌نگرد.
جو بایدن بلافاصله پس از روی کار آمدن، سیاست مهاجرتی سختگیرانه ترامپ را ترمیم کرد و دستور داد دیوارکشی در مرز مکزیک متوقف شود.
این اقدام اما موجب شده که تعداد مهاجران و بیش از همه، مهاجران آمریکای لاتین به ایالات متحده، افزایش چشمگیری داشته باشد. اداره مرزبانی آمریکا می‌گوید تنها در فاصله دو ماه، از مارس تا مه، جلوی عبور ۵۳۰ هزار مهاجر غیرقانونی را گرفته و آنها را به مکزیک پس فرستاده است.
ساخت جنجال‌آفرین حصار مرزی بین آمریکا و مکزیک از وعده‌های دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ بود. او با شعارها و اظهارات اهانت‌آمیز و نژادپرستانه علیه مکزیکی‌ها و مردم آمریکای مرکزی، فضایی دوقطبی در ایالات متحده ایجاد کرد. ترامپ در ژانویه ۲۰۲۱ و کمی قبل از ترک کاخ سفید نیز یک بار دیگر به تگزاس رفت تا در جشن پایان احداث دیوار شرکت کند.
این حصار مرزی عمدتا به صورت نرده‌کشی با تیرک‌های فولادی و پی‌ بتنی احداث شده و بین پنج تا ۹ متر ارتفاع دارد. بایدن هنگام دستور توقف عملیات احداث دیوار تاکید کرد که لازم نیست هزینه ساخت آن از بودجه وزارت دفاع پرداخته شود. ترامپ همواره تاکید داشت که دولت مکزیک مخارج ساخت حصار را می‌دهد.
مرز ایالات متحده و مکزیک ۳۱۴۵ کیلومتر طول دارد و از نواحی شهری تا بیابان‌های غیرقابل سکونت در امتداد است. طول حصار ۴۰۰ مایل (حدود ۶۴۴ کیلومتر) عنوان شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »