بنياد مسيحي ايرانيان
new

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت جمشید شارمهد

جمشید شارمهد، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی علیرغم گذشت ۱۰ ماه همچنان در بازداشت بسر می برد و از محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست. اوایل مردادماه سال ۹۹ وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه ای از بازداشت آقای شارمهد خبر داد. جمشید شارمهد پس از ناپدید شدن “فرود فولادوند” بنیانگذار “انجمن پادشاهی” در سال ۸۵ در کشور ترکیه، مدعی رهبری یکی از شاخه های این تشکل شده بود.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران به نقل از صدای آمریکا، جمشید شارمهد، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی علیرغم گذشت ۱۰ ماه همچنان در بازداشت بسر می برد و از سرنوشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

غزاله شارمهد، دختر این شهروند دو تابعیتی ضمن بیان اینکه تا به امروز خانواده شارمهد نتوانسته‌اند به پرونده وی دسترسی داشته باشند، گفت: به وکیل انتخابی خانواده اجازه دسترسی به پرونده داده نشده است و “شاه‌محمدی دادستان پرونده”، وکیلی را به پدرم معرفی کرده و گفته است که “فقط او میتواند به پرونده دسترسی داشته باشد”.

وی در ادامه افزود: فردی به نام “دردی‌زاده”، ‌که خود را وکیل دادگستری معرفی می کند، طی تماسی با خانواده مدعی شده است که در قبال “۲۵۰ هزار دلار” می‌تواند وکالت پرونده را قبول کند.

خانم شارمهد با بیان اینکه پرداخت این مبلغ در توان ما نیست و امیدی به همکاری موثر این شخص ندارند، اضافه کرد: چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که مقامات اجازه دسترسی به پرونده پدرم را به یک وکیل مستقل و بی طرف بدهند.

شارمهد در ادامه با اشاره به اینکه دست‌کم یک ماه از آخرین تماس پدرش با خانواده می‌گذرد، عنوان کرد: “ما هنوز نمی‌دانیم حتی پدرم را کجا نگه داشته ند، هر بار که با وی صحبت می‌کنیم می گویند که در زندان اوین نیستند. بعلاوه کنسولگری، وکیل و نه هیچکس دیگری به او دسترسی ندارد”.

اوایل مردادماه سال ۹۹ وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه ای از بازداشت آقای شارمهد خبر داد. این شهروند دو تابعیتی پس از ناپدید شدن “فرود فولادوند” بنیانگذار “انجمن پادشاهی” در سال ۸۵ در کشور ترکیه، مدعی رهبری یکی از شاخه های این تشکل شده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »