بنياد مسيحي ايرانيان
new

تداوم اعتراضات و قطع اینترنت در خوزستان؛ سکوت مقامات

قطع کامل یا کندی اینترنت در خوزستان که از روز جمعه شروع شده و با بالاگرفتن اعتراضات مردم در برخی از شهرهای این استان مرتبط دانسته می‌شود، همچنان ادامه دارد. با این حال، برخی ویدئوها و تصاویر از تظاهرات و اعتراضات یادشده در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته که راستی‌آزمایی در مورد آنها کار آسانی نیست.
در برخی از شهرهای خوزستان که مشمول قطع کامل اینترنت نشده‌اند نیز دسترسی به موبایل با اختلال همراه است و گرچه اینترنت ثابت خانگی متصل است اما سرعت آن کند و کمتر از سرعت همیشگی گزارش شده است.
تاکنون هیچ مقام مسئولی در خصوص وضعیت اینترنت موبایل در خوزستان توضیحی ارائه نداده است.
تظاهرات و ناآرامی در خوزستان در واکنش به گرانی و تنگناهای معیشتی ظاهراً از شامگاه روز پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت و در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان شروع شده و با ادامه آن در روزهای بعد سرکوب و بازداشت‌معترضان هم افزایش یافته است.
به نوشته سایت “کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی” روز شنبه ۱۷ اردیبهشت، سعید دحیمی اهل حمیدیه اهواز به همراه عطیه مغینمی کارمند شهرداری و حسین مغینمی راضی از اهالی شهرستان سوسنگرد بازداشت شده‌اند.
پیشتر هویت هفت شهروند به نام‌های جاسم بحرانی، هاشم بحرانی، محمد طرفی، عادل حمادی، مصطفی چلداوی، عباس چلداوی و عماد سواری، به عنوان بازداشت‌شدگان اعلام شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »