بنياد مسيحي ايرانيان
new

تداوم اصرار مقامات دولت ابراهیم رئیسی بر جلب ایرانیان خارج از کشور

در ادامه تلاش مقامات مختلف در دولت ابراهیم رئیسی برای جلب ایرانی‌های مقیم خارج از کشور، وزیر خارجه روز پنجشنبه گفت که وزارتخانه‌اش امنیت این افراد را «تضمین» می‌ کند.
وزیر خارجه ایران روز پنجشنبه، دوم دی‌ماه، خطاب به ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: «هیچ ایرانی ترس از بازگشت به ایران نداشته باشد و بداند که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مسئله را تضمین می‌ کند.»
حسین امیرعبداللهیان که در باکو سخن می‌ گفت، با اشاره به سکونت نزدیک به پنج میلیون ایرانی در خارج از کشور تأکید کرد: «ما در دولت سیزدهم به دنبال تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان در سراسر جهان هستیم.»
آقای امیرعبداللهیان هیچ اشاره نکرده است که چرا برخی از ایرانی‌های مقیم خارج ممکن است «ترس از بازگشت» به کشور خود را داشته باشند.
با این حال در مردادماه امسال مرکز حقوق بشر عبدالرحمن برومند خبر داد که «در تحقیقات مستمر خود، بیش از ۵۴۰ ایرانی مقیم خارج از کشور را که قتل یا آدم‌ربایی موفقیت‌آمیز آنها به جمهوری اسلامی ایران منتسب است، شناسایی کرده است.»
وزیر خارجه ایران روز سی‌ ام آبان نیز در نشست مدیران شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور «تضمین» مشابهی داده و گفته بود که اگر به‌ رغم تایید سامانه، مشکلی در بدو ورود یا هنگام خروج از کشور پیش آمد، «وزارت خارجه مسئول است».

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »