بنياد مسيحي ايرانيان
new

تجمع پدران و مادران دادخواه بر مزار مهرداد معین‌ فر، یکی از کشته‌ شدگان آبان ۹۸

شماری از پدران و مادران دادخواه در سالروز تولد مهرداد معین‌ فر، از کشته‌ شدگان اعتراضات آبان ۹۸، روز جمعه، هفتم آبان، همزمان با روز بزرگداشت کوروش کبیر بر سر مزار او جمع شدند.
در این مراسم ایران الهیاری، مادر مهرداد، با حضور در میان تعدادی از مادران دادخواه شمع تولد او را با آرزوی «آزادی ایران و نابودی قاتلان جان‌ باختگان آبان ۹۸ و همه جان‌ باختگان ایران پس از انقلاب ۵۷» خاموش کرد.
شماری از پدران دادخواه و خانواده‌های جان‌ باختگان آبان ۹۸ نیز در این مراسم حضور داشتند و در سخنان مشابهی خواستار نابودی جمهوری اسلامی شدند.
مهرداد معین‌ فر از کشته‌ شدگان اعتراضات آبان ۹۸، متولد ۷ آبان ۱۳۶۶ فارغ‌ التحصیل رشته شیمی و کارمند داروخانه بود.
او در روز ۲۶ آبان ۹۸ بر اثر اصابت مستقیم گلوله به قلبش به دست نیروهای ضد شورش در شهریار تهران کشته شد. پدر او در فرصت کوتاهی که برای دیدن جسدش پیدا کرد شکستگی سر او بر اثر باتوم و خراشیدگی در بخش‌هایی از بدن او را تایید کرده است.
خانواده پویا بختیاری، از دیگر کشته‌ شدگان اعتراضات آبان ۹۸،‌ نیز شامگاه جمعه با انتشار ویدئویی در کنار کیکی با نقش کوروش کبیر و در حالی که عکس‌ هایی از پویا بختیاری را به‌ دست داشتند سالروز بزرگداشت کوروش را به ملت ایران شاد باش گفتند.
پویا بختیاری از کشته‌ شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در مهرشهر کرج است که از ناحیه سر هدف شلیک گلوله ماموران امنیتی قرار گرفت و جان باخت. پدر او در پی اعتراض مداوم هم‌ اکنون در زندان است.
اعتراضات آبان ۹۸ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود به سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی را نشانه گرفت. این اعتراضات اما با سرکوب شدید ماموران نظامی و انتظامی مواجه شد.
وزیر کشور ایران پیشتر گفته بود که بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر در این اعتراضات کشته شدند، اما سازمان عفو بین‌ الملل مشخصات ۳۰۷ نفر از کشته‌ شدگان را اعلام و تأکید کرده است که شمار کشته‌ شدگان می‌ تواند بسیار بیشتر از این تعداد باشد. خبرگزاری رویترز نیز شمار کشته‌ شدگان را حدود ۱۵۰۰ نفر عنوان کرده است.
در همین حال سعید افکاری، برادر نوید افکاری، نیز روز جمعه، هفتم آبان، در توییتی گفت که پدر و مادرش در حالی‌ که کیک تولدی با نقش کوروش همراه داشتند، توسط ۱۵ نیروی امنیتی بازداشت و ساعتی بعد آزاد شدند.
نوید افکاری، کشتی‌ گیر پیشین در پی شرکت در اعتراض‌ های مرداد ۹۷ بازداشت و به قتل یک کارمند حراست متهم شد و با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد و به رغم کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش روز ۲۲ شهریور، اعدام و شبانه دفن شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »