بنياد مسيحي ايرانيان
new

تجمع بیماران مبتلا به تالاسمی؛ «داروی باکیفیت می‌خواهیم».

شماری از بیماران مبتلا به تالاسمی با تجمع مقابل وزارت بهداشت در تهران خواستار دسترسی به داروی «باکیفیت» شدند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، در این تجمع که صبح روز سه‌شنبه، ۲۴ خرداد، برگزار شد، نزدیک به ۵۰۰ نفر از بیماران مبتلا به تالاسمی شرکت داشتند.
یونس عرب، دبیر انجمن حمایت از بیماران تالاسمی که در این تجمع حاضر بود، گفت: «حق بیماران تالاسمی این است که بعد از یک‌ سال و نیم دارو به دست‌شان برسد؟! وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در حق این بیماران کوتاهی کرده‌اند.»
به گفته آقای عرب، وزارت بهداشت با «خلف وعده» جان بیماران تالاسمی را به خطر انداخته، «تا جایی که از ۲۸ آذر سال گذشته که این بیماران تجمع کردند تا روز سه‌ شنبه که این تجمع دوم را انجام دادیم ۷۰ بیمار تالاسمی فوت کرده‌اند.»
این در حالی است که حیدر محمدی، مدیرکل پیشین دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفته بود: «بیماران معترض که داروی وارداتی می‌خواهند، خواسته‌ اشان نامعلوم و بی‌منطق است.»
با وجود بی‌اعتمادی بیماران تالاسمی به داروهای داخلی، وزارت بهداشت اصرار دارد که آنها باید از همین دارو استفاده کنند و اعلام کرده که داروی تالاسمی «به وفور در دو نوع تزریقی و خوراکی در کشور موجود است».
تالاسِمی از بیماری‌های ژنتیکی و یک اختلال خونی ارثی است که در آن، تعداد هموگلوبین‌ها و گلبول‌های قرمز در بدن فرد مبتلا از حالت نرمال کمتر است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »