بنياد مسيحي ايرانيان
new

تبعیض استخدامی دولت پاکستان علیه مسیحیان؛

طی ماه های اخیر آگهی های استخدام تبعیض آمیزی در پاکستان منتشر شده است که در آنها مسلمان بودن داوطلبان به عنوان یکی از شروط و الزامات اصلی استخدام در ادارات دولتی این کشور ذکر شده است.
«محبت نیوز»- در اول ژوئیه، کمیسیون خدمات عمومی ایالت پنجاب آگهی مربوط به استخدام در بخشهای مختلف دولتی را منتشر کرد که مفاد ذکر شده در آن مورد اعتراض مسیحیان این ایالت واقع شد.
در این آگهی استخدام دولتی به طور خاص آمده بود: “مطابق قوانین ایالت پنجاب مصوب سال ۱۹۷۹ ، هیچ شخصی غیر مسلمانی نمی تواند به عنوان افسر پلیس در این ایالت مشغول به خدمت شود.”
این آگهی استخدام تبعیض آمیز فقط مسلمانان را شایسته خدمت در ادارات و نهادهای دولتی در ایالت پنجاب معرفی کرده و سایر اقلیتهای دینی را از درخواست برای تصدی پستهای خالی دولتی منع کرده است.
به باور مسیحیان پنجاب این آگهی استخدام تبعیض آمیز بیانگر این مساله است که دولت این کشور نمی خواهد مسیحیان نقشی در اداره و توسعه این کشور داشته باشند و فقط مسلمانان مجاز به تصدی سمت های رهبری هستند.
در ماه های آوریل و ژوئن نیز وزارت بهداشت و درمان پاکستان آگهی های استخدامی را منتشر کرده بود که در همه این موارد به طور خاص بر مسلمان بودن متقاضیان این مشاغل تاکید شده بود.
تبعیض گسترده و سیستماتیک علیه مسیحیان در پاکستان آنها را به پایین ترین رده های جامعه این کشور سوق داده است. شیوه های تبعیض آمیز استخدام که مسیحیان را در پایین ترین موقعیت های شغلی قرار می دهد با هدف تضعیف هر چه بیشتر آنان در این کشور اسلامی برنامه ریزی شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »