بنياد مسيحي ايرانيان
new

تایید حکم اعدام یک کودک-مجرم همزمان با رهایی سه زندانی از چوبه دار

حکم اعدام یک کودک-مجرم در اصفهان توسط دیوان عالی کشور تایید شد. همچنین سه زندانی در شهرهای ری، قم و کازرون که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران به نقل از رکنا، حکم اعدام یک کودک مجرم در اصفهان توسط دیوان عالی کشور تایید شد.
بر اساس این گزارش، ۱۵ آبان ماه سال ۹۷ پس از کشف جسد یک کودک ۱۶ ساله در اطراف روستای دار افشان اصفهان یک متهم در این رابطه بازداشت شود.
متهم که لحظه ارتکاب جرم با سن قانونی فاصله داشت مرتضی رضایی ۱۶ ساله را با چند پیامک به بیرون از خانه کشاند و در بیابان های روستای دار افشان، با ۲۴ ضربه چاقو اقدام به قتل وی میکند.
متهم در جریان رسیدگی به این پرونده به اعدام محکوم و حکم صادره توسط دیوان عالی کشور تایید شد.
به گفته مادر مفتول حکم صادره در اوایل سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.
رهایی یک زندانی از اعدام در ری
به گزارش میزان، رئیس دادگستری شهرستان ری از رهایی یک زندانی از اعدام پس از ۱۸ سال خبر داد.
رسول جلالی، رئیس دادگستری شهرستان ری عنوان کرد: “سال ۸۱ در شهر ری قتلی به وقوع پیوست و پس از انجام رسیدگی‌های قضایی، متهم پرونده مجرم شناخته شد”.
وی خاطرنشان کرد: “با توجه به پشیمانی متهم شعبه رسیدگی کننده به پرونده از اولیای دم دعوت به عمل آورد و پس از برگزاری چند جلسه منجر به ایجاد سازش در این پرونده شد و متهم از اعدام رهایی یافت”.
توانی افزود: “پس از تشکیل پرونده و طی شدن روند رسیدگی قضایی نهایتاً، متهم به اعدام محکوم می شود که با تلاش و پیگیری‌های مجدانه اعضاء شعبه ششم شورای حل اختلاف کازرون با اعلام رضایت اولیای دم پرونده مختومه شد و محکوم به اعدام از دار مجازات نجات یافت”.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »