بنياد مسيحي ايرانيان
new

تاملی در کلام خداوند

تاملی در کلام خداوند

🌸🌸🌸

#آیه روز

کولسیان ۳:۲ “که در او همۀ گنجهای حکمت و معرفت نهفته است.”

#رازگاهان
🌸🌸🌸
احساسات خود را کنترل کنید.
همه ما انسان‌های احساساتی هستیم، ولی ما باید یاد بگیریم چطور احساساتمان را کنترل کنیم. احساسات می توانند مثبت و یا منفی باشند. آنها می توانند حال ما را خوب کنند و یا حس خیلی بدی به ما بدهند که البته این مشکلی نیست چراکه احساسات قسمت محوری انسان بودن می باشد.
متاسفانه ، بیشتر انسان‌ها کاری را انجام می‌دهند که احساس می کنند دوست دارند انجام دهند، سخنی را می گویند که احساس می کنند دوست دارند بگویند، خریدی را انجام می‌دهند که احساس می کنند حس خریدش را دارند، می خورند زمانی که احساس می کنند باید بخورند. و این صحیح نیست چون این احساسات خردمندانه نیستند. احساسات بی ثبات هستند ، آنها بدون هیچ اطلاعی مدام در حال تغییر هستند و از آنجایی که احساسات غیر قابل اعتماد هستند ما نباید زندگیمان را بر پایه احساساتمان پیش ببریم. شما می‌توانید از احساسات خود آگاه باشید، مشروع بودن آنها را بپذیرید بدون اینکه لزوما مطابق احساسات خودتان عکس العمل نشان دهید. خداوند به ما حکمت داده است، بجای اینکه در احساسات خود بمانیم می توانیم هم قدم با حکمت خود شویم. احساسات سالم خیلی مهم هستند. آنها به ما کمک می کنند بتوانیم فرق بین احساسات واقعی و ارزش خودمان را تشخیص دهیم. احساسات خوب و سالم برای یک زندگی خوب حیاتی هستند. اما همچنین یک زندگی خوب به این معنا است که توانایی کنترل احساسمان را داشته باشیم و احساساتمان ما را در کنترل خود نداشته باشند. احساسات منفی منجمله خشونت، کینه ، نگرانی، اضطراب، ترس، نارضایتی و تلخ زبانی باعث بالا رفتن استرس در ما می‌شود و این خیلی از مریضی‌های جسمی نیز باعث می باشد. به نظر من بیشتر انسان‌های اطراف ما به نوعی دیوانه هستند و اگر اینطور نیستند به نوعی غمگین هستند. خداراشکر که دیگر قرار نیست شبیه بیشتر انسان‌ها نیستیم. خداوند نمی خواهد که کسی برده احساساتش باشد. برای مدیریت کردن زندگی و احساساتمان ، شما نیاز دارید به جای اینکه بخواهید به احساستان اعتماد کنید، از خداوند طلب حکمت کنید. هر چقدر احساسات ما ثبات بیشتری پیدا می کند، ما سالمتر خواهیم بود و ما می خواهیم که از زندگی سالم خود لذت ببریم. من عمیقا از شما دعوت می کنم به خداوند اعتماد کنید و بگذارید برای مدیریت کردن احساستان به شما کمک کند و نگذارید که احساسات شما را مدیریت کنند.
به خدا اعتماد کنید؛
به خدا اعتماد کنید تا از طریق حکمت شما را هدایت کند و صرفا به دنبال احساسات خود نباشید. خدا همیشه شما را به جاهای خوب رهبری می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »