بنياد مسيحي ايرانيان
new

تاملی بر کلام خداوند

اشعیا۳۷: ۱۴-۲۰

🌸🌸🌸
دعای حزقیا

حزقیا پادشاه از خداوند کمک میطلبد. شما وقتی به مشکل برمیخورید اولین عکس العملتون چیه؟

زمانی که ما به مشکلی بر میخوریم چگونه میخواهیم از آن عبور کنیم؟ با زور و بازوی خود؟ با تلاش انسانی خود؟ بعد از چند مدت خداوند را اجازه میدهیم که به آن مشکل رسیدگی کند و ما را کمک کند؟

زمانی که ما به مشکل بر میخوریم اولین کاری را که باید انجام دهیم این است که از خداوند بخواهیم قدرت خود را نمایان کند در آن چیز و مشکلات خود را به او بسپاریم، نه در قدم نخست تمام کوشش خود را به خرج بدهیم ، و از تفکرات خود استفاده کنیم و خداوند را دور نگاه داریم از آن مشکلات. بلکه باید اولین کاری که انجام میدهیم این باشد که مشکلات، درد ها و سختی های خود را به حضور خداوند بیاریم و از او بخواهیم که مشکلات ما را حل کند، درد های ما از ما دور بسازد، همانگونه که حزقیا پادشاه از آشور نامه تهدید امیز دریافت میکند؛ پیش از هر کاری از خداوند میخواهد که انها را کمک کند در این مشکل و قدرت خود را نمایان کند، نه اینکه اول برود لشکر خود را امده بسازد، نقشه جنگی بکشد، امادگی بگیرد که با آشوریان بجنگد. نه، او اول به حضور خداوند میرود و با خود مشکلات خود را نیز به حضور خداوند می آورد، او نامه ای که از جانب آشوریان دریافت کرده بود را به حضور خداوند می آورد تا به او نشان دهد که به مشکل برخورد است و نیاز دارد که خداوند به او کمک کند، چون خداوند خدای تمام هستی هست، و او حاکم تمام هستی هست. و خود را فروتن میسازد در نزد خداوند و از او میخواهد بخاطر نام قدوس خودش و بخاطر قوم برگزیده خود اسرائیل از دست آشوریان انها را نجات دهد تا اینکه اقوام سراسر جهان بدانند که خدای اسرائیل خدای زنده است و خدای است که پیشاپیش قوم خود می جنگد و انها را از دست دشمنانشان نجات میدهد.

خداوند با این خشنود میشود که ما بارهای خود را به نزد او بیاریم و از او کمک بطلبیم و هدایت بخواهیم، چون با این کار ما توکل خود را به خداوند نشان میدهیم، نباید شرم داشته باشیم، نباید بترسیم از اینکه شاید خداوند خشمگین شود از این کار ما. نه بلکه بدانیم که خداوند میخواهد که ما به عنوان فرزندان او از او کمک بخواهیم و نشان بدهیم که فرزندان حقیقی او هستیم و او را همیشه وقت به یاد داریم و به حضور او دعا میکنیم.

🙏🏻🙏🏻🙏🏻
دعا
خداوندم کمکم کن.الان به حضور پر مهرت نیاز دارم.
آمین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »