بنياد مسيحي ايرانيان
new

تاملی برکلام خداوند

یونس ۲: ۱-۱۰

🌸🌸🌸
دعا یونس

یونس زندگی پر سراشیبی داشت از فرار کردن از حضور خدا تا نجات از شکم ماهی و نجات نینوا و ناخشنودی او ازین نجات. در چه مواردی شما از حضور خدا فرار میکنید؟

یونس نبی از دستور خداوند سرپیچی نموده و خداوند او را مجاز میکند و او را در شکم ماهی بزرگی قرار میدهد، در این زمان یونس دیگر هیچ امیدی برای زنده ماندن نداشت، دیگر فکر اش را هم نمی کرد که دوباره بتواند روشنی را ببیند، در اعماق دریا در شکم یک ماهی بزرگ گیر افتاده بود، راه نجاتی برایش باقی نمانده بود، تا اینکه به خود می آید و یادش می آید خدایی که از او نافرمانی کرده و از حضور او فرار نموده است خدای بخشنده است، و توبه مومنان را میشنود و اجابت میکند؛سپس به حضور خداوند دعا میکند، و با اعتماد دعا میکند و میگوید که خداوندا تو مرا از اعماق بیرون اوردی، از اعماق مردگان هرچند هنوز در شکم ماهی بود ولی به خداوند ایمان و امید داشت که او میتواند او را زنده از اعماق بیرون اورد، و به جلال خداوند میپردازد و نشان میدهد در دعای خود که خداوند چقدر پر از محبت و بخشنده است چون میگوید خیال کردم از پیشگاه تو رانده شدم و دیگر معبد تو را نخواهم دید بلکه در دنیای مردگان گیر افتادم، این را میگوید که اعلام کند خداوند چقدر بخشنده است، و با ایمان اعلام میکند در دعای خود که او خداوند را پرستش خواهد نمود، به درگاه او قربانی خواهد نمود چون او تنها خدای نجات دهنده است.

چه زمانی پیش امده که فکر کرده باشید خداوند روی خود را از شما برگردانده است، یا اینکه از شما کدام اشتباهی سر زده است که از درگاه خداوند فرار کرده باشید، و ایا بخاطر گناهان یا اشتباهات خود نزد خداوند توبه کرده اید؟ بدانیم که خداوند ما خدای بخشنده و مهربان است و آمده است که توبه واقعی فرزندان خود را بپذیرد چون او مارا دوست دارد، و بخاطر ما یگانه فرزند خود را داد تا کفاره گناهی شود که ما قادر به پرداخت آن نبودیم، بله خداوند ما را آزاد ساخته و ما را به فرزند خواندگی خود در آورده است، پس چرا بخاطر اینکه اشتباهات داریم به حضور او دعا نکنیم و مانند یونس طلب بخشش نکنیم، باید ایمان داشته باشیم که او ما را خواهد بخشید،

ایمان خود را نسبت به خداوند قوی بسازیم و در اعماق سختی ها و مشکلات او را به یاد بیاوریم و از او بخواهیم که ما را از اعماق مشکلات زنده بیرون اورد تا با این کار ایمان و امید خود را به خداوند نشان دهیم.

🙏🏻🙏🏻🙏🏻
دعا
بله خداوندم امروز در این طوفان زندگی به حضورت می‌آیم و از تو می‌خواهم که نجات من باشی.
آمین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »