بنياد مسيحي ايرانيان
new

تاثیر سرعت راه رفتن در خطر ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹

محققان بریتانیایی هشدار می‌دهند کسانی که آهسته راه می‌روند، صرف‌نظر از این که چاق هستند یا لاغر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به نوع شدید عفونت کووید ۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار دارند.

به گزارش نشریه پزشکی نیچر، محققان با مطالعه بر روی بیش از ۴۱۲ هزار بریتانیایی میانسال، دریافتند در میان افرادی که وزن آنها طبیعی است، خطر ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹ در میان کسانی که آهسته راه می‌روند، ۲.۵ برابر بیشتر از سایرین است و این افراد ۳.۵ برابر بیشتر از کسانی که چاق هستند ولی با سرعت بالا راه می‌روند، در اثر ابتلا به این عفونت جان خود را از دست می‌دهند.

پروفسور توماس یتس، محقق ارشد این تحقیق از دانشگاه لستر بریتانیا گفته: «این نکته قبلا ثابت شده بود که چاقی یک عامل خطر ابتلا به عفونت کووید ۱۹ است. اما علاوه بر آن، معیارهای ساده آمادگی جسمانی، مانند سرعت پیاده‌روی نیز ممکن است نشانگر مهمی برای خطر ابتلا باشد.»

دکتر یتس خاطرنشان کرده است: «در مقابل افرادی که کند راه می‌روند و قاعدتا مقاومت فیزیکی ضعیف‌تری دارند، کسانی که تند راه می‌روند، دارای سلامت قلب خوبی هستند و مقاومت بیشتری در برابر عوامل استرس‌زا از جمله ویروس‌ها دارند.»

این مطالعه شاخص توده بدنی یا BMI و سرعت راه رفتن را به عنوان عوامل خطر بالقوه برای ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹ برجسته می‌کند.

توصیه‌های تغذیه‌ای قبل از تزریق واکسن کرونا

در حالی که برخی از اقدامات پزشکی بیماران را ملزم می‌کنند که از خوردن غذا و نوشیدنی پیش از واکسینه شدن اجتناب کنند، اما متخصصان می‌گویند در مورد واکسیناسیون کووید ۱۹، این روند کاملا برعکس است.

به گزارش نشریه بریتانیایی Newsweek، متخصصان به افراد توصیه می‌کنند قبل از دریافت هر کدام از دوزهای واکسن به میزان کافی غذا بخورند و نوشیدنی سالم دریافت کنند.

«داشتن یک وعده غذایی قبل از واکسن می‌تواند به افرادی که سابقه احساس ضعف دارند کمک کند، در حالی که نوشیدن آب برای جلوگیری از کم‌آبی بدن بسیار مهم است. اگر قرار شما برای دریافت واکسن، در زمان یک وعده غذایی است، باید قبل از آن حتما غذا بخورید و آب بنوشید.» این را دکتر آلیسون وینمن، متخصص بیماری‌های عفونی سیستم بهداشتی هنری فورد آمریکا می‌گوید.

او تاکید می‌کند که افراد باید شب قبل از دریافت واکسن، حتماً یک خواب خوب داشته باشند تا سیستم ایمنی بدن آنها حداکثر توانایی را داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »