بنياد مسيحي ايرانيان
new

بی‌عدالتی جمهوری اسلامی در حق پرستاران

به گفته عضو شورای عالی نظام پرستاری، اعضای این صنف با قراردادهای کوتاه‌مدت در دوره کرونا وارد عرصه مبارزه با این بیماری شدند، اما وعده‌های مقامات در حمایت از پرستاران تاکنون عملی نشده است.
حامد سارانی روز یکشنبه طی گفت‌وگویی اعلام کرد که در بحران کرونا، پرستاران داوطلبانه به صورت شرکتی، طرحی و حتی با قراردادهای ۸۹ روزه وارد عرصه شدند؛ اما با طولانی شدن دوره بیماری و محقق نشدن قول‌های مسئولان، فشارهای روانی و خستگی مضاعف بر پرستاران تحمیل شد.
وی افزود: وجود چند نوع مدل استخدامی با توجه به اینکه همه پرستاران خدمات واحدی را ارائه می‌دهند، عامل نارضایتی است، زیرا دریافتی و حقوق متفاوتی دارند و این نشانه بی‌عدالتی آشکار است.
سارانی تاکید کرد که پیشتر “بیش از ۵۲ هزار مجوز استخدام با اولویت گروه پرستاری صادر شد”، اما وزارت‌ بهداشت جمهوری اسلامی در نهایت فقط حدود ۱۷ هزار نیرو استخدام‌ کرد.
به گفته وی، مبلغ پرداختی برای لباس، کفش، ایاب و ذهاب و حق مسکن پرستاران کاملا بی‌ارزش شده و تقریبا از سال ۹۵ افزایش چندانی نداشته است.
عضو شورای عالی نظام پرستاری افزود: مهمترین مشکلات جامعه‌ پرستاری عدم‌ عدالت در پرداخت‌ها، تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری، قانون ارتقای بهره‌‌وری، قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، بازنشستگی پیش از موعد، اجرایی شدن ضریب ایام تعطیل و قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »