بنياد مسيحي ايرانيان
new

بیش از ۴۰۰۰ مهاجر از ماه اوت گذشته به آلمان آمده اند

بیش از ۴۰۰۰ مهاجر از ماه اوت گذشته از طریق مسیرهای بلاروس و لهستان به آلمان آمده اند ، در حالی که دولت طالبان در صورت ادامه فشار بر جنبش به کشورهای غربی درباره موج جدید پناهندگان هشدار داده است.

پلیس فدرال آلمان امروز چهارشنبه (۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) در بیانیه ای به خبرگزاری آلمان (dpa) گفت که بیش از ۴۳۰۰ مهاجر از طریق مسیرهای متصل به بلاروس و لهستان وارد آلمان شده اند .

پلیس اعلام کرد بیشتر مهاجران از عراق ، سوریه ، یمن و ایران بوده اند.

در طول هفت ماه از ژانویه تا جولای ، در مجموع ۲۶ مهاجر ثبت شده است که از طریق این مسیرها به آلمان رسیده اند. اوت گذشته ، ۴۷۴ مهاجر و سپتامبر گذشته ۱۹۱۴ مهاجر ثبت شده است.

تا ۱۱ اکتبر ، ۱،۹۳۴ مهاجر در آلمان ثبت شده است که از طریق بلاروس و لهستان آمده اند .

مراکز پناهندگی مملو از این مهاجران است ، به ویژه در ایالت براندنبورگ ، جایی که اولاف جانزن ، رئیس اداره مهاجرت مرکزی در آیزن هوتنشتات ، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۰۰ نفر در مکان های مختلف اسکان دارند ، افزود: ظرفیت معمول از ۳۵۰۰ نفر افزایش یافته است. به ۴۶۰۰ مکان ، با اشاره به اینکه از امکان دسترسی به ۵۰۰۰ مکان وجود دارد.

از سوی دیگر ، جانزن توضیح داد که امکانات شلوغ نیست و او گفت: “وضعیت غم انگیز نیست ، اما دشوار است” و توضیح داد که چالش بزرگ قرنطینه ضد کرونا است که برای همه ورودکنندگان به این کشور اعمال می شود. به منظور جلوگیری از شیوع ویروس

جانزن انتظار افزایش مجدد ورودها را دارد. “او می گوید هیچ تلاشی برای جلوگیری از این امر انجام نمی شود.”

و در ماه مه گذشته ، الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور بلاروس ، در واکنش به تحریم های شدیدتر اتحادیه اروپا اعلام کرد که مانع ادامه سفر مهاجران به لهستان و کشورهای بالتیک نخواهد شد.

چندین کشور اتحادیه اروپا لوکاشنکو را متهم می کنند که مردم را از مناطق بحرانی به صورت سیستماتیک به مرزهای خارجی اتحادیه اروپا آورده است. لهستان ، لتونی و لیتوانی امنیت را در مرزهای خود تشدید کرده اند ، با این وجود هزاران مهاجر ، گاهی با کمک قاچاقچیان مردم ، وارد این کشور می شوند.

طالبان نسبت به هجوم پناهندگان در صورت تداوم تحریم ها هشدار داد

در یک زمینه مرتبط ، دولت طالبان به نمایندگان ایالات متحده و اتحادیه اروپا هشدار داد که ادامه فشار بر این جنبش از طریق تحریم ها امنیت را تضعیف می کند و ممکن است موج جدیدی از پناهندگان را به دنبال داشته باشد. امیرخان متکی ، وزیر امور خارجه دولت طالبان ، در دیدارهای دیپلمات های غربی روزهای گذشته در دوحه به دیپلمات های غربی گفت که “تضعیف دولت افغانستان به نفع هیچکس نیست زیرا این موضوع می تواند مستقیماً جهان را در زمینه امنیت و منجر به مهاجرت اقتصادی برای فرار از کشور می شود. “در بیانیه ای که شامگاه سه شنبه منتشر شد.

مطابق بیانیه ، متکی در نشست دوحه گفت: “ما از کشورهای جهان می خواهیم که تحریم ها را متوقف کرده و به بانک ها اجازه دهند به طور عادی فعالیت کنند تا سازمان های خیریه و دولت بتوانند حقوق کارکنان خود را از ذخایر خود و بین المللی پرداخت کنند. کمک.”

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »